Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ William uvažuje o návratu k civilnímu povoláni kvůli COVID-19

Prince William a Kate Middleton
Prince William a Kate Middleton
Zdroj: Profimedia
Prince William a Kate Middleton

Princ William do roku 2017 vykonával práci u charitativní organizace East Anglian Air Ambulance, kde létal vrtulníkem na pomoc lidem postiženým infarktem a dalším pacientům. Nyní se tam chce vrátit, pomáhat pacientům s koronavirem!

Více než dva roky princ William dobrovolně pomáhal tím, že jezdil u EAAA, později působil také jako pilot záchranné helikoptéry u britského Královského letectva. Potom se ale následovník trůnu rozhodl, že bude více pomáhat své babičce Alžbětě II, a věnovat se své manželce Kate Middleton a svým třem dětem. Celosvětová pandemie ale donutila prince Williama znovu přemýšlet, že se vrátí do první linie bojovat za záchranu lidských životů!

William má zlaté srdce po své tragicky zesnulé matce Lady Di

Před pár dny se dostala do médií znepokojivá informace, že otce Williama, princ Charles se nakazil koronavirem! I to byl jeden z impulsů, proč se rozhodl vrátit zpět k dobročinným akcím.

Ušlechtilé přání Williama ale nebude mít tak lehký průběh, jak se může na první pohled zdát. Ačkoliv mu práce chybí, a rád by bojoval v první linii, zavázal se plnit své královské povinnosti.

Právě náročné závazky vůči královské rodině byly příčinou, proč před třemi lety přestal princ vykonávat svou funkci u letectva. Není tedy jasné, zda bude jeho přání vyslyšeno.

Charles měl pozitivní test na COVID-19. Byla jeho nemoc impulsem pro Williama?

"William velmi vážně uvažuje o návratu k práci pilota záchranky. Ví, že v této zemi snaží aktuálně každý pomáhat, takže by také rád pomohl. Bohužel je to složité, jelikož se civilního povolání vzdal, aby mohl vykonávat oficiálně funkce člena královské rodiny. Veškerá zodpovědnost nyní navíc leží jen na něm, jelikož Harry odešel a vzdal se královského jména, a Andrew má zákaz se ukazovat na veřejnosti kvůli skandálům!" napsal časopis Nový čas pre ženy.

Zda si tedy bude moci William dovolit skloubit dobročinnost s povinnostmi prince, je zatím ve hvězdách. On sám ale své přání prosazuje a doufá, že bude jedním z těch, kteří budou pomáhat v prvních řadách.

Jedná se ale o velice riskantní práci, při které by následník trůnu měl na starosti letecky převážet vážné případy nakažených pacientů koronavirem, kteří vyžadují napojení na plicní ventilaci. To by však znamenalo dlouhodobou izolaci od manželky, dětí a celé rodiny. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky