Vztahy s tchyněmi jsou již po desetiletí předmětem nejrůznějších vtipů a vlastně se není čemu divit. Mnoho mužů totiž nemůže matky svých drahých poloviček vystát. Překvapivě se v obdobné situaci nějakou dobu nacházel i manžel královny Alžběty II., princ Philip.

Když se Alžběta II. po smrti svého otce dostala do čela Velké Británie, stála přesně mezi svým manželem a svou matkou. Ta se vyrovnávala se smutným odchodem svého muže a zároveň se dostávala do střetů se svým zetěm kvůli jeho nejrůznějším návrhům na „modernizaci“ monarchie, píše server Express s odkazem na experty na královskou rodinu.

Začínající spory

Po otcově smrti usedla Alžběta II. na královský trůn, a měla tak na starosti vládnutí své zemi. Její manžel, princ Philip, se jí snažil být od začátku oporou. Zároveň však přicházel s nejrůznějšími návrhy na změny. To se ovšem tak úplně nezamlouvalo matce Alžběty II. Nepříjemnost pak měla největší vliv právě na samotnou královnu. Ta totiž nevěděla, na čí stranu se přiklonit, aby nezranila ničí city.

Královna matka, jak se Alžbětě často přezdívá, chtěla zůstat v Buckinghamském paláci, aby mohla být své dceři nablízku a radit jí v těžkých rozhodnutích. Této role se chtěl ale zhostit právě princ Philip. A tak nastalo jedno z nejtěžších období jeho života.

Královnu matku vyštval z paláce

Kvůli střetu zájmů již nemohl princ Philip královninu matku vystát, a proto přišel na způsob, jak ji přimět k odchodu z Buckinghamského paláce. „Vypráví se příběh o tom, že nakonec princ Philip zařídil, aby bylo v bytě královny matky vypnuto ústřední topení,“ řekl jeden z expertů na královskou rodinu podle webu Express. „Pokusil se ji mrazem vyhnat z paláce,“ dodal ještě.

A povedlo se. Královna matka se nakonec odstěhovala do domu zvaného Clarence House, ve kterém žila až do své smrti. V domě s ní bydlela její nejmladší dcera, princezna Margaret, a to až do roku 1960, kdy se vdala.