Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Láska prince Philipa a královny Alžběty II.: Měli spolu tajný rituál

Princ Philip a královna Alžběta II.
Princ Philip a královna Alžběta II.
Zdroj: profimedia.cz
Princ Philip a královna Alžběta II.

Princ Philip a královna Alžběta II. nejsou známí jen jako velké osobnosti Británie, ale také pro svou neutuchající lásku, která trvala mnoho dlouhých let. Zajímavé je, že dle expertky na řeč těla ani časem nepolevila. Starost jednoho o druhého nikdy neupadala, naopak se s přibývajícím věkem zvětšovala. Jejich láska by se dost možná dala považovat za ukázkový příklad fungujícího vztahu. 

Po téměř 74 letech manželství královna Alžběta II. a princ Philip věděli o lásce mnoho. Zažili spolu všechno. Údajné aféry, tragickou smrt své snachy a také narození svých pravnoučat. Přes všechny události si dvojice až do smrti vévody z Edinburghu projevovala vzájemnou lásku a podporu a celý svět měl možnost být toho svědkem. 

Zdrženliví před očima veřejnosti

Přestože se manželé snažili na veřejnosti skoro až popírat náklonnost jednoho k druhému, několikrát se objevilo pár důkazů, které potvrzovaly, že za zavřenými dveřmi byla jejich láska stále velmi živá. „Když se podíváme za královskou formalitu veřejného vystupování prince Philipa a královny Alžběty II., je jasně vidět jeho láska a adorace vůči jeho manželce,“ tvrdí dle webu Good Housekeeping expertka na řeč těla Blanca Cobb. Podle té udělal princ vše pro to, aby byl své lásce nablízku. V některých případech dokonce pohnul svou holí, aby tak zmenšil prostor mezi sebou a královnou. 

Většinu času ovšem vedle královny pouze kráčel. Dělo se tak proto, aby lidé viděli její nezávislost. „Královna se vždy snaží být viděna jako samostatná jednotka,“ komentovala její vystupování expertka Patti Wood. Častokrát chytala svého manžela za ruku spíše z nutnosti než z náklonnosti. To ovšem neznamená, že by k němu nechovala ty správné city. Jen zkrátka čekala, až ji svět nebude sledovat. 

Unikátní dotyk

Pochopitelně se očekávalo, že manželé budou mnohem upjatější než mladší generace. Přece jen šlo o královnu! Ovšem navzdory nejrůznějším formalitám měli princ Philip a Alžběta II. svůj tajný rituál. Šlo o zcela netradiční držení ruky, kdy se královna svého manžela letmo dotýkala na jeho předloktí. „Bylo to mnohem formálnější než klasické držení ruku v ruce, ovšem pro ně to bylo unikátní,“ tvrdí expertka Patti Wood. 

S přibývajícím věkem byla královna na princi Philipovi v různých ohledech mnohem závislejší. „V pozdějších letech se Alžběta II. častokrát držela s manželem přímo za ruku. Opět ale nešlo o náklonnost, jako spíše o asistenci při chůzi,“ vysvětlovala Patti Wood, jak se k sobě královský pár choval na veřejnosti. „Princ se na ni konstantně díval, dohlížel na ni. Chtěl mít jistotu, že je v pořádku. Vždycky mu záleželo na jejích potřebách,“ dodala ještě Blanca Cobb. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky