Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry se po odvysílání rozhovoru spojil s otcem a bratrem

Princ Harry a princ William
Princ Harry a princ William
Zdroj: profimedia.cz
Princ Harry a princ William

O tom, že rozhovor prince Harryho a vévodkyně Meghan s moderátorkou Oprah zvedl diváky ze židlí, není pochyb. Značně však rozvířil i už tak dost pošramocené vztahy dvojice s britskou královskou rodinou. Harry konečně sebral odvahu a kontaktoval svého otce, prince Charlese, a bratra Williama. 

Po odvysílání interview Meghan a Harryho s moderátorkou Oprah, ve kterém dvojice bezprostředně zmiňovala problémy v britské královské rodině, diváci jen žasli. Stejně tak ovšem čekali na oficiální vyjádření britské monarchie. Jak královna vnímá informace, které v rozhovoru zazněly, bylo stroze nastíněno v prohlášení Buckinghamského paláce. Harry je však odhodlaný celou záležitost dořešit v soukromí. 

Touha po napravení rodinných vztahů

Princ Harry se dle webu CBS News poprvé od odvysílání rozhovoru spojil se svým otcem i bratrem, během společné konverzace se však údajně nedobrali k žádnému východisku. Nicméně Harry i Meghan se nechali slyšet, že jsou rádi, že se s britskou královskou rodinou mohli pustit do společného dialogu, a chtějí, aby byly jejich vztahy napraveny. 

Stejně situaci vnímá i královna. Ta je, stejně jako zbytek rodiny, odhodlaná řešit všechny skutečnosti, o kterých se Harry a Meghan v rozhovoru zmínili. Chce tak ovšem učinit bez přítomnosti kamer či novinářů. „Celá rodina je velmi smutná ze zjištění, jak těžkých bylo několik posledních let pro Harryho a Meghan. Problémy, o kterých se mluvilo, hlavně pak ty o rasismu, jsou znepokojující. Zatímco některé naše vzpomínky se mohou lišit, jsou brány velmi vážně a všechny budou řešeny v rámci rodiny v soukromí. Harry, Meghan a Archie budou navždy velmi milovanými členy rodiny,“ stojí v prohlášení Buckinghamského paláce podle webu The Guardian. 

Rasismus a odcizení

Hlavními tématy rozhovoru Harryho a Meghan s Oprah byly důvody jejich odchodu z britské královské rodiny. Meghan popsala chvíle strávené společně se členy vládnoucí rodiny britské monarchie jako vyčerpávající a psychicky náročné. Před narozením malého Archieho prý dokonce v rodině panovaly obavy o barvu jeho pleti, neboť Meghanina matka je černoška. Meghan se svěřila, že byly chvíle, kdy se cítila tak na dně, že pomýšlela na sebevraždu. Dle jejích vlastních slov žádala rodinu o pomoc, ta se k ní ovšem otočila zády. 

Zásadní zlom pak přišel ve chvíli, kdy se Harry a Meghan rozhodli vzdát královských povinností a odstěhovali se do Ameriky. V tu chvíli s Harrym jeho otec přerušil veškerý kontakt. Velký vliv mělo rozhodnutí manželů i na Harryho vztah s jeho starším bratrem, princem Williamem. 

Důležité ovšem je, že manželé konečně prostřednictvím rozhovoru předložili svůj pohled na věc a ukázali, jak situaci vnímají oni. Je více než jasné, že se britská královská rodina v čele s královnou Alžbětou II. bude snažit najít řešení a podat vysvětlení k jednotlivým bodům interview. Zda ovšem dojde k nějakému veřejnému prohlášení, zatím není zcela jasné…

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU