Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ William učinil milé gesto: Ve svém projevu zmínil prince Harryho

Princ Harry a princ William
Princ Harry a princ William
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a princ William

Válka bratrů prince Harryho a prince Williama stále pokračuje a jejich vztahy zůstávají i nadále na bodu mrazu. Jak se ale zdá, nejtěžší období se jim už přece jen podařilo překonat. Přestože spolu bratři pořád nemluví, princ William nezapomněl Harryho zmínit ve své děkovné řeči. 

Před několika málo dny uspořádal princ William ve Velké Británii galavečer pro všechny investory, kteří se podíleli na výstavě nové sochy princezny Diany. Tu William i se svým bratrem Harrym představil v červenci letošního roku v den, kdy by Lady Di bývala oslavila své 60. narozeniny. Sám princ Harry se však události z neznámého důvodu nezúčastnil. Podle mnohých nedorazil kvůli stále trvajícím sporům mezi ním a zbytkem britské královské rodiny. 

Chladné vztahy

Od doby, kdy se princ Harry a jeho manželka Meghan Markle rozhodli opustit Británii a vzdát se svých královských povinností, totiž nejsou jejich vztahy se zbytkem monarchie úplně růžové. Korunu pak všemu manželé nasadili ve chvíli, kdy se v rozhovoru s Oprah otevřeně rozpovídali o důvodech, jež je vedly k útěku z Británie, a odkazovali se přitom hlavně na hustou atmosféru v Paláci. Přísnou kritiku pak od nich sklidili i přímo někteří z členů monarchie. V tu chvíli měla britská královská rodina už prince Harryho a Meghan plné zuby. 

Milé gesto

Princ William se svým bratrem sotva mluví. Od rozhovoru s Oprah se spolu setkali celkem dvakrát. Poprvé na pohřbu prince Philipa, kde spolu prohodili jen několik málo slov, podruhé pak na zmíněném představení sochy princezny Diany, kde se k sobě chovali takřka totožně jako na smutečním ceremoniálu jejich dědečka. Přesto se zdá, že se časem něco zahojilo.

Na nedávném galavečeru, který princ William uspořádal pro všechny investory podílející se na výstavbě sochy princezny Diany, vévoda z Cambridge dle webu birminghammail.co.uk ve své řeči všem přítomným poděkoval i jménem svého bratra, prince Harryho. „Bylo to velmi intimní a krásné,” nechal se slyšet jeden z hostů. „William měl nádherný proslov. Děkoval v něm za sebe i za Harryho a řekl, jak jsou oba spokojení s tím, jak se socha povedla,” pokračoval ještě. Ať už jsou tedy vztahy mezi bratry jakékoliv, zdá se, že se situace velmi pomalu uklidňuje. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky