Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Usmíření Harryho a Williama: Svede je dědečkova smrt opět dohromady?

Princ William a princ Harry
Princ William a princ Harry
Zdroj: profimedia.cz
Princ William a princ Harry

Vztah mezi princem Harrym a jeho bratrem, princem Williamem, je již více než rok velmi pošramocený. Tomu rozhodně nepřidalo ani interview Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah, kde manželé poukázali na těžkosti, jež jim britská královská rodina údajně způsobovala. Nyní ale mají bratři šanci dát všechno do pořádku. Po dlouhé době se totiž potkají na pohřbu svého dědečka, prince Philipa.

V pátek 9. dubna zasáhla celý svět nesmírně smutná zpráva. Po vleklých zdravotních komplikacích totiž zemřel manžel královny Alžběty II., princ Philip. Bylo mu devětadevadesát let. Dle informací Blesku s odkazem na oznámení Buckinghamského paláce se bude pohřeb vévody z Edinburghu konat v sobotu 17. dubna, a rozhodně nepůjde o obrovskou událost, na kterou byla veřejnost v souvislosti s úmrtím členů britské královské rodiny zvyklá. Stane se tak jednak kvůli probíhající pandemii koronaviru, jednak kvůli osobnímu přání prince Philipa.

Lid věří v usmíření bratrů

Na pohřeb prince Philipa nebude mít veřejnost přístup. Půjde totiž o ceremoniální, nikoli o státní pohřeb. Smuteční událost odstartuje průvodem, v jehož čele bude kráčet syn královny a prince Philipa, princ Charles. Hned za ním půjdou dle Blesku jeho děti – princ William a princ Harry. Bratři se tak setkají po mnoha měsících odloučení. Němou válku mezi Williamem a Harrym odstartovalo rozhodnutí mladšího z bratrů opustit i se svou manželkou britskou královskou rodinu. 

Od té doby byly jejich vztahy na bodu mrazu. Harry se několikrát nechal slyšet, že svého bratra nadevše miluje, ale že se jejich životní cesty zkrátka rozešly. V rozhovoru s Oprah rovněž uvedl, že věří, že čas jejich rány zahojí. Možná se tak ale kvůli smutným okolnostem stane ještě dřív. Mohla by tomu přispět i nepřítomnost Meghan Markle. Ta se totiž podle Blesku s největší pravděpodobností pohřbu nezúčastní. V pokročilém stadiu těhotenství by pro ni totiž mohl být několikahodinový let z Kalifornie do Velké Británie nesmírně náročný. 

Obrovská tragédie

Před několika měsíci se nechala pro Daily Mail slyšet expertka na britskou královskou rodinu Ingrid Seward o tom, jakou budoucnost podle ní vztah Harryho a Williama má. Optimistická ale rozhodně nebyla. „Pochybuji o tom, že by to mezi nimi ještě někdy mohlo být tak, jak tomu bylo kdysi. Myslím si, že je jejich vztah zničený,“ řekla tehdy. Dodala ovšem, že jistá naděje na nápravu přece jen existuje.

„Kdyby se stala nějaká ošklivá tragédie, tak by je to přivedlo opět k sobě, ale jinak si nemyslím, že by se jejich vztah vůbec mohl uzdravit. Ale to je jen můj názor a nemusím mít pravdu,“ pokračovala. A tragédie se opravdu stala. Ukáže se nakonec, že Ingrid měla skutečně pravdu?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky