Vypadá to, že kniha prince Harryho s názvem Spare (Náhradník), bude mít opravdu takový dopad, jaký mnozí předpokládali. A sice, že vrhne špatné světlo hlavně na jeho staršího bratra, prince Williama. Přestože kniha oficiálně vyjde až 10. ledna, některé pasáže z ní unikly dříve. A jedna z nich popisuje moment, který vzbudil obrovské debaty. Princ Harry totiž v knize píše o tom, jak ho starší bratr napadl.

Vše začalo hádkou

V úryvku z knihy, který zveřejnil web The Guardian, Harry píše, jak se s bratrem sešel v Nottingham Cottage a v kuchyni mezi nimi došlo k rozepři. William se měl údajně navážet do Meghan a označit ji za „složitou a nevychovanou” osobu a snažil se „pomoci” bratrovi předtím, než se s Meghan rozhodli vzdát se svých královských povinností. Harry následně bratra obvinil z toho, že on je ten, kdo burcuje britská média k tomu, aby o Meghan psala špatně, načež se William rozzuřil a začal na svého mladšího bratra křičet.

Harry mu pak podal sklenici vody a řekl: „Willy, nemůžu s tebou mluvit, když se takhle chováš.” Co se dělo dál, pak Harryho naprosto šokovalo. „Položil tu vodu na stůl a nějak mě nazval. Všechno se událo tak rychle. Chytnul mě za límec, až mi přetrhl řetízek, a srazil mě na zem. Dopadl jsem na psí misku, která se pod mými zády rozbila a pořezala mě. Chvíli jsem tam ležel, byl jsem trochu mimo, pak jsem se postavil a řekl mu, ať vypadne,” píše Harry ve svých memoárech.

Meghan překvapená nebyla

Následně prý William odešel a když se znovu vrátil, tvářil se lítostivě a bratrovi se omluvil. „Ale nemusíš o tomhle říkat Meghan,” prohlásil údajně k Harrymu. „Myslíš to, že jsi mě napadl?” ptal mladší z bratrů staršího. „Já tě ale nenapadl, Harolde,” měl William odvětit.

Prvním, komu se o incidentu Harry svěřil, byl jeho terapeut. Zranění si ale rychle všimla i jeho manželka Meghan, která dle Harryho slov nebyla ani tak překvapená, jako spíše smutná.

Jde zatím jen o zlomek toho, co vše hodlá princ Harry svou knihou říct. Už teď je ale jasné, že rodinných tajemství vyzradí podstatně víc. Není se tedy čemu divit, že na vydání memoárů netrpělivě čekají miliony lidí.

Související články