Ve čtvrtek 9. září proběhlo ve Velké Británií předávání národních televizních cen, během kterého se hovořilo také o nejzásadnějších televizních okamžicích posledního roku. Mezi těmi pochopitelně nechyběl úryvek z rozhovoru prince Harryho a Meghan Markle s moderátorkou Oprah, který byl odvysílán v březnu letošního roku. Manželé v něm otevřeně hovořili o tom, co je vedlo k opuštění britské monarchie, a servítky si rozhodně nebrali. Mnozí jim jejich výpověď nevěří a jejich slova označují jen za útok na královskou rodinu. Antipatie ze strany veřejnosti vůči Harrymu a Meghan byla okamžitě poznat. Jakmile se totiž ukázka z interview během předávání televizních cen objevila na obrazovce, z publika se ozýval hlasitý pískot a bučení.

Televize reakci publika ztišila

Jak informoval web Daily Mail, televizní stanice ITV negativní reakci diváků na Harryho a Meghan ztlumila. Lidé doma u obrazovek ji tak slyšet nemohli. Přímo v sále však byly pískot a bučení podle přítomných nepřeslechnutelné. „Jakmile se Harry a Meghan objevili na plátně, všichni okamžitě začali hlasitě pokřikovat, jako by právě viděli ty největší padouchy,” nechal se slyšet nejmenovaný zdroj, který během konání seděl v publiku. Harry a Meghan naštěstí nebyli na události přítomni. Je však jasné, že se k nim zprávy o reakcích publika na jejich osoby rozhodně donesly.

Interview všem vyrazilo dech

Ještě předtím, než bylo interview manželů odvysíláno, bylo jasné, že v něm dojde k jistým odhalením. Na to, co přišlo, ale nebyl připravený asi nikdo. Meghan hovořila o tom, že ji život za zdmi paláce přiváděl k myšlenkám na sebevraždu, promlouvala o momentu, kdy ji měla vévodkyně Kate dovést k slzám, a společně s manželem dokonce označili britskou královskou rodinu za rasistickou, neboť v ní údajně panovaly obavy o barvu pleti tehdy ještě nenarozeného Archieho. Princ Harry zase například tvrdil, že jej otec odstřihl od financí, když se s Meghan rozhodli opustit monarchii. Padala zkrátka drsná slova, přes která se mnozí dodnes nepřenesli.

Související články