Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Takhle to nebylo! Harry a Meghan chtějí žalovat autory jejich biografické knihy

Meghan a princ Harry
Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia
Meghan a princ Harry

Na konci srpna má světlo světa spatřit doplněná verze knihy Finding Freedom (Cesta za svobodou) autorů Omida Scobieho a Carolyn Durand, která vypráví neautorizovaný příběh prince Harryho a Meghan. Nyní byla v rámci propagace zveřejněna její část a vévodové ze Sussexu se ihned ohání právníky!

Princ Harry a Meghan Markle o sobě opět dávají vědět. Na konci srpna má totiž dle deníku People vyjít doplněné vydání knihy Finding Freedom (Cesta za svobodou), kterou bez jejich jakékoliv účasti již před lety sepsali novináři Omid Scobie a Carolyn Durand. Rozšířené verze knihy má mapovat rovněž problémy, které mezi Harrym s Meghan a zbytkem britské monarchie vznikly poté, co se manželé rozhodli své příbuzné zkritizovat v nechvalně známém interview s Oprah. V řádkách, které byly nyní v rámci propagace zveřejněny, se hovoří například o tom, že princ Harry a Meghan nebyli zcela spokojeni s reakcí královny na jisté rasistické výroky směřované na tehdy ještě nenarozeného Archieho. 

Vše začalo u Oprah

Meghan Markle a princ Harry v rozhovoru s Oprah otevřeně hovořili o všem, co je vedlo k opuštění britského královského dvora a stěhování do Spojených států. Jedním z důvodů, jak Meghan uvedla, byl i rasismus, který v monarchii panoval. „Když jsem byla těhotná, u některých členů panovaly obavy z toho, jak tmavou kůži bude Archie mít, až se narodí,” šokovala Meghan s tím, že jméno dotyčného, který rasistické poznámky vypouštěl z úst, neprozradí. 

Buckinghamský palác na interview reagoval prohlášením, v němž se dušoval, že řešení všech záležitostí bude provedeno v soukromí a že královna údajné rasistické poznámky bere velmi vážně. Podle nejmenovaného zdroje, který vypovídal pro autory knihy Finding Freedom, se však událostí sama královna Alžběta II. zabývala minimálně, a proto nejsou Harry a Meghan schopni svým příbuzným odpustit. Podle vévody a vévodkyně však toto tvrzení není pravdivé. 

Kontaktovali právníky

Princ Harry a Meghan jsou připraveni autory jimi neautorizované biografie žalovat. Tvrzení o tom, že nejsou s chováním královny Alžběty II. spokojeni, se prý absolutně nezakládá na pravdě. Informoval o tom web news.com.au

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu s autory Omidem Scobiem a Carolyn Durand na knize nijak nespolupracují a nejrůznější informace o Harrym a Meghan se ke spisovatelům údajně dostávají z jejich blízkého okolí. Právnicí manželů proto autory žádají o to, aby se v knize neobjevovala žádná další nepravdivá tvrzení, jinak podniknou další právní kroky. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky