Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry zuří: Popularita jeho a Meghan klesá, v Británii nejsou vítáni

Princ Harry
Princ Harry
Zdroj: Profimedia
Princ Harry

Princ Harry byl kdysi podle veřejnosti tím vůbec nejoblíbenějším členem britské královské rodiny. Měl nejvíc fanoušků a lidé jej milovali a vzhlíželi k němu. Jenže to se rychle změnilo. Od sňatku s Meghan Markle jeho popularita rapidně klesla a těch, pro které je vévoda ze Sussexu idolem, nadále ubývá…

Vévodovi a vévodkyni ze Sussexu se podařilo rozohnit veřejnost hned několikrát. Již od jejich seznámení je pronásledovalo několik eskapád, největší poprask ovšem způsobili, když se na začátku loňského roku rozhodli vzdát svých královských povinností a přestěhovali se do Spojených států. Jejich nechvalně známé interview s Oprah, kde manželé před zraky milionů diváků kydali špínu na členy monarchie, bylo pro mnohé poslední kapkou. Popularita prince Harryho a Meghan Markle ve Velké Británii zásadně klesla. Informoval o tom web Daily Mail s odkazem na anketu YouGov. 

Harryho sužuje vztek

A právě proto, že princ Harry kdysi býval nejoblíbenějším členem britské královské rodiny, vévodu ze Sussexu pád na žebříčku popularity značně štve. Alespoň to tvrdí expert Duncan Larcombe. Ještě před odvysíláním rozhovoru s Oprah k Harrymu chovalo sympatie 43 procent respondentů, kteří se ankety zúčastnili. Nyní je to jen 34 procent. Meghan zase měla v březnu na 30 procent obdivovatelů, teď jen 26. 

Podle experta toto zjištění může mít otřesné následky. „Mám strach na to vůbec pomyslet, ale kdyby náhodou Harryho americký život selhal, obávám se, že nebude coby pracující člen v britské královské rodině vítaný,” uvedl Duncan Larcombe. 

Lidé pro ně nemají pochopení

Spousta lidí vidí prince Harryho a Meghan jako pokrytce a více než informace, které manželé vypustili, jim možná více vadí způsob provedení. Když totiž princ Harry a Meghan Markle opouštěli britskou královskou rodinu, jako jeden z důvodů uvedli touhu pro soukromí. Mnozí pak nerozumí tomu, proč manželé vystoupili v pořadu moderátorky Oprah, když od sebe dle svých slov chtěli pozornost odlákat. 

Na prvním místě žebříčku popularity je sama královna Alžběta II., druhé patří princi Williamovi a hned za ním je Kate Middleton. Princ Harry je pak na místě osmém a Meghan na místě devátém. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky