Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry a Meghan Markle se třesou strachy: Po úmrtí královny mění plány

Vévodkyně Meghan a princ Harry
Vévodkyně Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia
Vévodkyně Meghan a princ Harry

Je to už více jak rok, co princ Harry a Meghan Markle podepsali smlouvu se streamovacím gigantem Netflix, na základě které měli pro zmíněnou platformu vytvořit dokumentární sérii o tom, jak vypadá život za zdmi Buckinghamského paláce. Seriál měl konečně spatřit světlo světa na konci letošního roku, fanoušci se jej ale nakonec jen tak nedočkají. Jestli vůbec. 

Princ Harry a Meghan Markle měli po odchodu z britské královské rodiny velké plány. Po stěhování do Spojených států se za 100 milionů dolarů (cca 2,5 miliardy korun) upsali streamovací platformě Netflix, pro kterou za zmíněný honorář měli vyrobit několik různých projektů. Jedním z nich byla i dokumentární série, jež měla mapovat život v britské královské rodině. Seriál je již hotový a původně se plánovalo, že bude uveden v prosinci letošního roku.

Harry a Meghan se bojí

Jenže po smrti královny Alžběty II. evidentně princ Harry a Meghan došli k jistému uvědomění a za každou cenu chtějí finální podobu dokumentu zásadně upravit. Informoval o tom web Daily Mail. Nejde přitom jen o nějaké menší změny, ale o markantní zásah do celého projektu. 

Jak uvedlo několik zdrojů, úpravy jsou natolik rozsáhlé, že Netflix věří, že se vydání seriálu odloží na neurčito. V současné době se tak zdá, že dokumentární série spatří světlo světa nejdříve v druhé polovině roku 2023. Harry a Meghan prý chtějí změnit hlavně to, co na kameru řekli o králi Karlu III., jeho manželce Camille a také o princi Williamovi a Kate Middleton. 

Nejen dokument

Úpravy se ale zdaleka netýkají jen připravovaného dokumentu. Princ Harry totiž několik dlouhých měsíců pracoval na svých memoárech, které měly na pulty knihkupectví rovněž dorazit v posledním čtvrtletí letošního roku. I svou knihu ale chce po smrti babičky upravit. Jak uvedl magazín Cosmopolitan s odkazem na několik nejmenovaných zdrojů z Harryho okolí, vévoda má obavy z toho, že by mohly být některé pasáže z knihy vnímány jako necitlivé. 

Harry a Meghan se rychle chytili pomyslného žezla a zdálo se, že mají o britské královské rodině co říct. Vzhledem k jejich interview s Oprah, kde otevřeně promlouvali o údajnému trápení, které měli prožívat za zdmi Buckinghamského paláce, se dalo velmi dobře předpokládat, že ani jejich další svěřování nebude nijak pozitivní. Po úmrtí královny ale své plány evidentně značně přehodnotili. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky