Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry a Meghan dostali od královny nečekanou pozvánku: Splní její přání?

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle

Přestože se u královny zastavili jen na skok, stihli toho probrat opravdu mnoho. Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle při své cestě do Nizozemí na tajno navštívili královnu Alžbětu II. a rozhodně si měli o čem povídat. Kromě toho, že konverzace napomohla ke zlepšení dost narušených vztahů, přišla královna i s velmi štědrou nabídkou. Chce totiž, aby alespoň na jeden den bylo všechno jako dřív. 

Princ Harry a Meghan Markle se v Evropě společně neobjevili od doby, kdy se vzdali svých královským povinností, a tak se nelze divit, jaký rozruch jejich nynější návštěva Nizozemí vzbuzuje. Víc než jejich účast na hrách Invictus Games se ale řeší jejich cesta do Británie. Tam se totiž krátce manželé zastavili, aby se setkali s královnou Alžbětou II. a také Harryho otcem, princem Charlesem. 

Oslavy jubilea se blíží

Královna Alžběta II. letos v červnu oslaví 70 let od doby, kdy poprvé usedla na královský trůn. Pochopitelně tak půjde o obrovskou událost, kterou si nikdo z britské královské rodiny nenechá ujít. Otázkou však bylo, zda se oslav zúčastní i princ Harry se svou manželkou Meghan, kteří dlouhodobě nemají se svými příbuznými úplně ty nejlepší vztahy. Vypadá to ale, že královna o jejich účast nesmírně stojí. Vnukovi a jeho ženě totiž dala nabídku, kterou snad nelze odmítnout. 

Královská rodina opět pohromadě

Jak informoval web Daily Mail, během krátkého setkání vévody a vévodkyně ze Sussexu s královnou, Alžběta II. manželům nabídla, že by se během oslav mohli postavit i s ostatními členy britské královské rodiny na balkon Buckinghamského paláce a společně zamávat britskému lidu. Na balkon přitom mohou vstupovat jen členové britské monarchie, kterými princ Harry a Meghan dávno nejsou. 

Od královny jde o velmi velkorysé gesto. Má ale své podmínky. Princ Harry a Meghan sice smějí na balkon, v rámci oslav ale nesmějí vystupovat ve svých formálních rolí a namísto vévody a vévodkyně s nimi bude zacházeno „jen” jako s VIP hosty. Zároveň jim nebude udělen prostor k nejrůznějším projevům k veřejnosti a na žádných událostech nebudou figurovat jako hlavní osobnosti.

Zda princ Harry a Meghan pozvání přijmou, ovšem není jasné. Harry už v minulosti totiž promluvil o tom, že má strach o bezpečnost své rodiny a do Británie se oficiálně nepodívá do doby, než mu tamní úřady přidělí řádnou ochranku. Podle dostupných informací ale Harry s Meghan královně slíbili, že se již brzy setká se svou vnučkou Lilibet. Stane se tak právě na oslavě významného jubilea? 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky