Podle webu Us Weekly je britská královská rodina z knihy prince Harryho naprosto zklamaná a nesmírně je její vydání zasáhlo. Nejvíce to v memoárech schytal princ William, kterého Harry například nařknul z napadení. Nevynechal ale ani jeho manželku princeznu Kate Middleton.

Neobnovitelná důvěra

Kate Middleton je údajně více naštvaná než její manžel a nedokáže si představit, že by Harrymu někdy začala zase věřit. „Považuje Harryho chování za naprosto příšerné. Je na něj naštvaná nejen kvůli tomu, co prohlásil o jejím manželovi, ale také proto, že tahal špínou i její jméno,” prohlásil zdroj z jejího okolí.

Nedokážou to pochopit

Královská expertka Katie Nicholl uvedla, že celá rodina zuří: „William je naprosto zničený z toho, co Harry udělal. A nedokáže mu odpustit věci, které napsal. Všichni jsou zcela v šoku z toho, jaké detaily Harry v knize uvedl a jak daleko v celé té věci zašel,” uvedla expertka.

Kniha Spare ovšem nebyla jedinou ránou pro britskou monarchii. Měsíc předtím, než se dílo dostalo na pulty knihkupectví, streamovací gigant Netflix uvedl dokumentární sérii Harry & Meghan, ve které v několika epizodách společně manželé hovořili o těžkostech, jež prožívali za zdmi Buckinghamského paláce. Ani k dokumentu se však britská královská rodina oficiálně nijak nevyjádřila. Vypadá to, že nad Harrym zkrátka zlomili hůl a vztahy mezi vévodou ze Sussexu a zbytkem rodiny jsou nenávratně zničeny.

Související články