Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Válka bratrů pokračuje: Princ Harry a Meghan nevzdají hold princezně Dianě

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle

Při oslavě nedožitých šedesátých narozenin princezny Diany byla ve Velké Británii odhalena její nová socha, kterou veřejnosti představili její dva synové – bratři princ William a princ Harry. Nyní se chystá galavečer, během kterého bude uctěna památka Lady Di, avšak jeden z bratrů událost vynechá. Pravděpodobně kvůli stále trvajícím rodinným sporům. 

Byly doby, kdy byli princ Harry a jeho bratr princ William takřka nerozluční. Těm časům je ale bohužel dávno konec. Od doby, kdy se totiž Harry a jeho manželka Meghan Markle rozhodli opustit britskou královskou rodinu a vzdát se svým královských povinností, si totiž bratři takřka nemohou přijít na jméno. Na jejich vztahu nepřidalo ani známé interview prince Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah, během kterého manželé dosti závažně očerňovali britskou monarchii a promlouvali o důvodech, jež je k razantnímu kroku vedly. Meghan se od té doby v Británii neukázala, princ Harry za příbuznými zavítal dvakrát. Poprvé při pohřbu prince Philipa, podruhé pak v rámci představení sochy své matky princezny Diany. 

Další návštěva se nekoná

V úterý 19. října proběhne galavečer, během kterého bude vzdán hold princezně Dianě a zároveň v rámci akce princ William poděkuje všem investorům, kteří se na výstavbě její sochy podíleli. Podle magazínu People se zúčastní i její kamarád a zpěvák Elton John. Zřejmě pak ovšem není velkým překvapením, že právě princ Harry a Meghan Markle budou na události chybět. 

Manželé se do Británie tedy nevydají. Dle dostupných informací se však Harry rozhodl všem dárcům poděkovat v soukromí.

Bratři spolu nemluví

Důvodem absence prince Harryho a Meghan na galavečeru jsou s největší pravděpodobností stále trvající spory. Spousta lidí věřila, že smrt prince Philipa, dědečka Harryho a Williama, bratry opět spojí. Jenže shledání bratrů nedopadlo úplně podle představ veřejnosti. V dubnu spolu totiž bratři na pohřbu prohodili jen několik málo slov a stejně tak tomu bylo i v případě červencového představování sochy princezny Diany. Mezi Harrym s Meghan a zbytkem královské rodiny je zkrátka obrovská propast, kterou se zřejmě jen tak zasypat nepodaří. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky