Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Prince Harryho a Meghan urazila Camilla, tvrdí novinář: Jak to bylo s rasismem?

Meghan a princ Harry
Meghan a princ Harry
Zdroj: Profimedia
Meghan a princ Harry

Když se princ Harry a Meghan Markle svěřili vloni v rozhovoru u Oprah, že někdo z britské královské rodiny utrousil rasistickou poznámku směrem k nenarozenému Archiemu, fanoušky monarchie okamžitě začalo zajímat, kdo zlá slova z úst vypustil. Manželé se ale zavázali, že jméno dotyčného neprozradí. Novinář a spisovatel Tom Bower ovšem nyní tvrdí, že zná konečně odpověď. 

Během interview prince Harryho a Meghan Markle s Oprah zazněla celá řada skutečností, které fanoušky britské královské rodiny zcela šokovaly. Meghan se v rozhovoru svěřila, že pro ni byl život za zdmi Buckinghamského paláce naprostým peklem a cítila se v nepřátelském prostředí. Během toho také tvrdila, že zažila v královské rodině rasismus. Jak vévodkyně ze Sussexu uvedla, v monarchii „panovaly obavy z toho, jakou barvu pleti bude mít její syn Archie”. 

Jméno říct nechtěli

Přestože se manželé svěřili s poznámkou o rasismu, která měla v paláci zaznít, nechtěli blíže komentovat, kdo ji vyřkl. Harry jen prozradil, že slova o barvě pleti zazněla během rozhovoru, u kterého nebyla Meghan přítomna. Princ znění konverzace pak manželce přetlumočil. 

Byla to Camilla?

Novinář a spisovatel Tom Bower nyní pracuje na své knize s názvem Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory a v ní tvrdí, že ví, kdo za rasistickou poznámkou stál. I když se tedy podle něj incident odehrál docela jinak. 

Jak uvádí web Newsweek s odkazem na slova autora knihy, manželka prince Charlese, Camilla, měla během jednoho rozhovoru s manželi prohlásit, zda „by nebylo vtipné, kdyby jejich dítě mělo zrzavé afro.” Harry se slovům své macechy měl zasmát, Meghan už tolik pobavená ale nebyla a Camillynu myšlenku, která byla pravděpodobně skutečně myšlena jen humorně, vzala jako urážku a projev rasismu. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky