Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry a Meghan se setkali s královnou: Podle expertů mají nekalé úmysly

Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan Markle

Fanoušci britské královské rodiny jsou v šoku. Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle během své cesty ze Spojených státu do Nizozemska udělali jednu nečekanou zastávku. Vůbec poprvé od doby, co se vzdali královských povinností, společně zavítali do Velké Británie, kde se v naprosté tajnosti setkali s britskou královnou a princem Charlesem. Návštěva na první pohled může působit jako krásné gesto, podle experta na královskou rodinu Toma Bowera ale Harry a Meghan do Británie nepřicestovali s čistými úmysly. 

Už asi nikdo nevěřil, že se Meghan Markle někdy znovu setká s britskou královnou Alžbětou II. Od doby, co se vévodkyně ze Sussexu a její manžel vzdali svých královských povinností a odstěhovali se do Ameriky, se v Británii dvakrát objevil jen princ Harry. Poprvé se zúčastnil pohřbu svého dědečka prince Philipa, podruhé pak svou vlast navštívil při příležitosti odhalení sochy jeho matky, princezny Diany. Ani na jedné z jeho návštěv jej ale Meghan nedoprovodila. Mnozí měli za to, že se nemůže podívat královně do očí po tom všem, co o britské královské rodině řekla v rozhovoru u Oprah. 

Tajná návštěva

Britská královna Alžběta II. letos oslaví 70. výročí své vlády. Spekulovalo se o tom, že právě takovou událost si ani Harry a Meghan nenechají ujít. Nakonec se ale ukázalo, že manželé do Británie nepřijedou, neboť jim nebyla nabídnuta řádná ochranka a oni tak měli strach o svou bezpečnost. Do Spojeného království ale přece jen dorazili. Jejich návštěva byla ovšem přísně tajná. 

Harry a Meghan před pár dny opustili USA, aby se zúčastnili události Invictus Games v Holandsku. Po cestě ale podle webu Daily Mail učinili přísně tajnou zastávku ve Velké Británii, kde se setkali s královnou Alžbětou II. a princem Charlesem. Následně se prý odebrali do svého britského sídla Frogmore Cottage, kde přespali, a druhý den pokračovali na své cestě. 

Jen vypočítavost?

I když mohlo jít na první pohled o hezké gesto a manželé si s královnou a princem Charlesem chtěli tváří v tvář vše vyříkat, aby vyčistili vzduch, podle některých lidí šlo jen o velmi vypočítavý krok. 

Princ Harry a Meghan v současné době natáčí dokument pro Netflix. Jak se nechal slyšet expert na královskou rodinu Tom Bower, vévoda a vévodkyně prý královnu navštívili jen kvůli zmíněnému dokumentu, aby si u diváků napravili reputaci a vzbudili v nich důvěru. Tom Bower krok Meghan a Harryho zcela odsoudil a označil jej za vykořisťování královny. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky