Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Dlouhověkost členů britské královské rodiny je pověstná: Co je udržuje v kondici

Britská královna Alžbeta II. stále vykonává společenské návštěvy.
Britská královna Alžbeta II. stále vykonává společenské návštěvy.
Zdroj: Profimedia
Britská královna Alžbeta II. stále vykonává společenské návštěvy.

Britská královská rodina jako by snad vynalezla lék na dlouhověkost. Královna Alžběta II. zanedlouho oslaví své pětadevadesáté narozeniny, její matka, rovněž královna, Alžběta se dožila úctyhodných sto jedna let. Za svou vitalitu, kterou si členové královské rodiny drží i na podzim svých životů, vděčí hlavně zdravému životnímu stylu.

Členové britské královské rodiny neberou své zdraví na lehkou váhu. Cvičí, stravují se zdravě a ve všech směrech o sebe pečují. Zároveň tak jdou příkladem svým obdivovatelům. Děti v královské rodině jsou odmalička vedeni k provozování nejrůznějších sportů a jsou učeni správnému stravování, což zažil jak princ Willliam, tak princ Harry. Jak jinak lze vysvětlit dlouhověkost členů britské královské rodiny a téměř úplnou absenci nejrůznějších nemocí? Receptem na dlouhověkost je vyvážená strava a dostatek pohybu.

Královna Alžběta II.

Královna vděčí za svou dlouhověkost hlavně svojí dietě. Vyhýbá se geneticky modifikovaným potravinám a její jídelníček sestává hlavně z čerstvého sezónního ovoce a zeleniny. Zároveň se vyhýbá potravinám obsahující lepek. 

Součástí jejího denního rozvrhu je zároveň již po dekády cvičení, a to hlavně aerobní cvičení, chůze a jízda na koni.

Charles, princ z Walesu

Nejstarší syn Alžběty II. se sám velmi přičinil na dobrém zdraví své matky, když ji kdysi a svého otce přiměl k organické stravě. Sám je velmi aktivní. Je trénovaným pilotem, pro což musel být extrémně zdravý a v kondici. Rád hraje polo, má rád turistiku a pravidelně cvičí. Je známo, že každý den přes spaním posiluje.

Princ Harry, vévoda ze Sussexu

Je kapitánem Army Air Corps (letecká složka Britské armády, což vyžaduje neustálý trénink. Pravidelně navštěvuje fitness centrum, kde má svého osobního trenéra. Rád hraje rugby, polo a rád lyžuje. 

Princ William, vévoda z Cambridge

Pracuje pro Královské letectvo a stejně jako jeho bratr se musí udržovat ve skvělé kondici. Na škole hrál fotbal a basketbal, vodní polo, běhal a plaval. Vždy je velmi aktivní, netráví dny sezením v kanceláři či u televize.

Beatrice z Yorku

Jako jedna z mála z královské rodiny v pubertě trpěla nadváhou. Později však přešla na nízkokalorickou dietu a začala aktivně běhat. Dokázala tak shodit více než deset kilogramů. Spouštěčem jejího odhodlání se dle dostupných informací stala její fotka v bikinách, za kterou sklidila nepříliš pěkné ohlasy veřejnosti. Má svého osobního trenéra a každý den cvičí po dobu jedné hodiny.

Anne Mountbatten-Windsor

Jediná dcera královny Alžběty II. měla ke sportu blízko již od útlého věku. Do roku 2012 byla jediným členem britské královské rodiny, který se kdy zúčastnil Letních olympijských her, a sice v jezdectví v soutěži všestranné způsobilosti. V roce 2012 se Letních olympijských her zúčastnila její dcera Zara Phillips, která se v jezdectví stala mistryní Evropy.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky