Princ Harry krásné prohlášení zveřejnil na svých stránkách Archewell. Podle webu Daily Mail jej možná chtěl publikovat už 11. září. Kvůli smutné připomínce teroristických útoků ho ale světu poskytl až o den později.

Slova přinášející malou útěchu

Vévoda ze Sussexu připomněl, že byla jeho babička kompasem pro mnohé a byla uznávanou a respektovanou osobností po celém světě. Vyjádřil také obrovskou lítost nad její ztrátou. „Slyšme slova, která sama vyslovila poté, co zemřel její manžel, princ Philip. Slova, která nám přinášejí alespoň malou útěchu: ‚Život se pochopitelně skládá z posledních loučení, ale také z prvních setkání.’, napsal princ Harry ve svém prohlášení a následně připomněl všechny okamžiky, na které bude až do konce života vzpomínat.

Děkuji za tvůj nakažlivý úsměv

„Babičko, zatímco toto poslední loučení přináší obrovský smutek, budu už navždy vděčný za všechna naše první setkání. Od mých brzkých dětských vzpomínek na tebe, přes první setkání s tebou coby vůdcem, až po první moment, kdy jsi poznala mou drahou manželku a přivinula k sobě svá milované pravnoučata,” vzkázal princ Harry Alžbětě II. do nebe.

„Děkuji ti za tvou oddanost lidu. Děkuji ti za tvé rady. Děkuji ti za tvůj nakažlivý úsměv. Kromě smutku se nyní ale také usmíváme, protože jste se s dědečkem opět znovu shledali. Odpočívejte oba v pokoji,” dodal na závěr princ Harry, který se v současné době nachází se svou manželkou, Meghan Markle, ve Velké Británii. Očekává se, že se oba zdrží až do pohřbu královny.

Související články