Princ Harry a Meghan Markle od svého odchodu z Británie už několikrát hovořili o tom, nakolik těžký pro ně život za zdmi Buckinghamského paláce byl. Během toho padala různá obvinění, která členům britské královské rodiny nebyla úplně po chuti. I proto dnes ostatně vztahy mezi Harry s Meghan a jejich britskými příbuznými vypadají tak, jak vypadají. Informací ze zákulisí monarchie ale ještě nebylo dost. Další se Harry chystá zveřejnit ve své knize s názvem Spare.

Otce ušetří

Podle informací webu Sunday Times se ovšem tentokrát nebude Harry tolik věnovat svému vztahu s otcem, králem Karlem III., jako spíše svému bratrovi Williamovi. „Myslím si, že obecně ta kniha bude pro královskou rodinu horší, než by kdo čekal. Všechno je tam řečeno bez servítek. Karel III. z toho ale vychází lépe, než bych předpokládal, ale pro Williama to bude těžké. Dokonce i pro Kate,” uvedl zdroj z okolí monarchie.

„Jsou tam různé detaily, které popisují rozpory mezi bratry. Upřímně si nemyslím, že se po tomhle Harry s Williamem vůbec někdy usmíří,” dodal ještě.

Pohádkový honorář

Harry se k napsání kontroverzní knihy zavázal už v roce 2021, kdy s vydavatelstvím Penguin Random House podepsal smlouvu, na základě které má za Spare obdržet honorář ve výši 20 milionů dolarů (cca 500 milionů korun). Na pulty knihkupectví se pak memoáry dostanou 10. ledna 2023.

Harry a Meghan se ovšem zavázali napsat celkem 4 knihy. První z nich, dětská kniha The Bench (Lavička), kterou napsala Meghan, je v prodeji už několik měsíců. Spekuluje se pak, o čem budou vyprávět další dvě díla. Někteří věří, že vlastní memoáry sepíše i sama Meghan.

Související články