Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Harry a Meghan pod palbou kritiky: Dovolili si položit věnec k uctění veteránů

Princ Harry a Meghan.
Princ Harry a Meghan.
Zdroj: Profimedia.cz

Princ Harry a Meghan Markle chtěli udělat hezké gesto a uctít památku válečných veteránů, vyloužili si za to ale vlnu kritiky. Podle veřejnosti totiž šlo jen o způsob, jak si chtěla dvojice zlepšit svůj mediální obraz. 

Princ Harry a vévodkyně Meghan se zkrátka nezavděčí snad ničím. Manželé byli vyfotografování na hřbitově v Los Angeles, kam odnesli květiny na Den válečných veteránů. Milé gesto se však se zlou potázalo. Po zveřejnění fotografie se strhla vlna kritiky, v níž lidé Harryho a Meghan osočili z toho, že šlo z jejich strany jen o pokus o zlepšení svého mediálního obrazu. Informoval o tom web Express.

„Manželé chtěli, aby to vypadalo, jako že se zajímají, a jsem si jistá, že to tak je. Ale bohužel to neudeřilo na dobrou půdu a celé to vypadalo jako publicistický kousek,” nechala se pro deník The Sun slyšet spisovatelka Ingrid Seward. K fotografii se vyjádřil i moderátor pořadu Good Morning Britain Piers Morgan. Ten ji označil za naprosto pobuřující. „Otřesné. Využít Den válečných veteránů jako příležitost zlepšit si své PR a snažit se ukrást pozornost od zbytku královské rodiny,” napsal na Twitter.

Královskou rodinu nedávno opustil princ Harry s Meghan Královskou rodinu nedávno opustil princ Harry s Meghan Zdroj: Profimedia

Piers Morgan věří, že fotografie vznikly právě proto, aby se dostaly do Buckinghamského paláce, neboť prý Harryho žádost o to, aby za něj byl položen věnec v rámci služby královské rodiny, byla Palácem odmítnuta. Královna Alžběta II. ale o jeho přání nevěděla. Podle magazínu The Times nebylo jeho žádosti vyhověno z toho důvodu, že se princ vzdal svých královských povinností. 

Podle spisovatelky Ingrid Seward by královna možná i s jeho přáním souhlasila, ale nebylo by to podle ní politicky korektní. „Jsem si jistá, že by s tím souhlasila. Je to křesťanka a věří v odpuštění a spravedlnost. Ale politicky by to mohlo být dost komplikované,” řekla.

Princ Harry je ale zjevně zamilovaný až po uši, a tak se směle vzdal nároku na trůn, Meghan jakbysmet. Oba touží po tom pracovat a bývalá filmová hvězda se tak bude moci nenápadně prorvat zpět na plátno. Princ Harry je ale zjevně zamilovaný až po uši, a tak se směle vzdal nároku na trůn, Meghan jakbysmet. Oba touží po tom pracovat a bývalá filmová hvězda se tak bude moci nenápadně prorvat zpět na plátno. Zdroj: Profimedia.cz

„Potřebujeme toho starého Harryho zpátky, ale, bohužel, si myslím, že Harry, ten statečný, okouzlující mladý muž, který tvrdě pracoval, je nadobro pryč,” řekla ještě Ingrid. 

Princ Harry a vévodkyně Meghan se začátkem roku rozhodli vzdát se svých královských povinností. Společně se odstěhovali do Kalifornie, kde vychovávají syna Archieho. Pravdou zůstává, že již od jejich seznámení plní dvojice titulní stránky nejrůznějších magazínů a téměř týden co týden se na ně valí další skandály. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky