Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Meghan a Harry se těší na miminko! Budou mít chlapečka, nebo holčičku?

Princ Harry a Meghan
Princ Harry a Meghan
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a Meghan

Na den svatého Valentýna princ Harry a vévodkyně Meghan sdělili světu radostnou zprávu. Oznámili totiž, že čekají druhého potomka. Malý Archie se tak dočká bratříčka nebo sestřičky. Manželé pohlaví miminka zatím neodhalili. 

Již v srpnu loňského roku se manželé Harry a Meghan těšili, že se jejich rodina rozroste o dalšího člena. Pak je ale zasáhla devastující tragédie. Vévodkyně totiž o nenarozené miminko přišla. O to větší radost veřejnost měla, když se 14. února dozvěděla o tom, že je Meghan znovu těhotná. Lidé začali ihned spekulovat o pohlaví dítěte a rovnou začali uzavírat sázky.

Chlapeček, nebo holčička?

Již v roce 2018, když manželé oznámili, že je na cestě jejich první potomek, se zdrželi jakýchkoliv doplňujících informací. Neuvedli pohlaví ani dobu, kdy by se miminko mělo narodit. Stejně tak se rozhodli zachovat i v případě druhého miminka. V otázce toho, zda se Meghan a Harrymu narodí syn, nebo dcera, však nemusejí mít jasno ani sami rodiče. 

Podle magazínu Town&Country s odkazem na server BabyCenter, který je oblíbeným zdrojem nastávajících rodičů v USA, si většina rodiček nechává zjistit pohlaví miminka mezi 16. a 20. týdnem těhotenství. Vzhledem k tomu, že není zcela jasné, v jakém stadiu těhotenství Meghan je, je dost možné, že rodiče prozatím nemohli pohlaví zjistit. S největší pravděpodobností by se ovšem Harry a Meghan veřejnosti nesvěřili, i kdyby pohlaví znali.

Princ William a Kate Middleton se zachovali stejně

Přestože jsou princ William a jeho manželka Kate mnohem sdílnější, co se jejich soukromého života týče, ani oni nikdy dopředu neprozrazovali pohlaví svých dětí. Informaci vždy oznamovali až po narození potomků. 

Jak potomka pojmenují?

Fanoušci dvojice již spekulují i o tom, jak Harry a Meghan své druhé dítě pojmenují. Podle Blesku s odkazem na zdroj blízký manželům je prý v rámci britské královské rodiny zvykem pojmenovat svého potomka po některém z významných živých či zesnulých rodinných členů. Jak ale uvádí královská biografka Ingrid Seward, Harry a Meghan se tradice zřejmě držet nebudou.

„Jsem si jistá, že ani jeden z nich necítí povinnost použít jakékoliv ze ,standardních‘ královských jmen,“ uvedla Ingrid. Podle největší britské sázkové kanceláře LadBrokes zatím lidé nejvíce sází na jména Alfie pro chlapečka a Alexandra pro holčičku. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky