Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Harry napíše o monarchii čtyři knihy, královna se bojí nejhoršího

Princ Harry a jeho žena Meghan
Princ Harry a jeho žena Meghan
Zdroj: Profimedia
Princ Harry a jeho žena Meghan

Britská královská rodina je strachy bez sebe. Princ Harry totiž nedávno oznámil, že v příštím roce vydá svou autobiografickou knihu, v níž se rozepíše o životě za zdmi Buckinghamského paláce. Podle nejnovějších informací budou ale knihy celkem čtyři. Královská rodina se bojí, že Harryho výpovědi poškodí pověst jeho otce, prince Charlese, který je přímým následníkem britského trůnu. 

Vztahy prince Harryho se zbytkem britské královské rodiny jsou dlouhé měsíce na bodu mrazu. Vévodovi ze Sussexu a jeho manželce Meghan se podařilo poškodit pověst britské královské rodiny již v březnu. Tehdy totiž vystoupili v interview moderátorky Oprah, kde otevřeně hovořili o důvodech, které je vedly k opuštění britské monarchie a stěhování do Ameriky. A ve své zpovědi své příbuzné z Británie rozhodně nešetřili. Padala slova o rasismu, finančních problémech i sebevraždě. 

Harry se však k rodinným problémům několikrát vrátil. A nenechal nit suchou hlavně na svém otci, princi Charlesovi. 

Utrpení britské královské rodiny

Když se princ Harry zúčastnil vysílání podcastu Armchair Expert, vztah se svým otcem probíral ještě více do hloubky. Poukázal přitom na jakousi genetickou bolest, která se prý v britské královské rodině předává z generace na generaci. „Je hodně bolesti a utrpení, které se předávají dál a dál. Ale jako rodiče bychom měli dělat vše pro to, abychom mohli říct ‚ty víš, že se to stalo mně, a já udělám vše pro to, aby se to nestalo tobě‘,“ řekl Harry podle webu Town & Country, přičemž evidentně mluvil o svém otci, který se k němu v dětství choval velmi chladně. 

Britská královská rodina má již nyní strach z toho, jak moc Harryho nejrůznější výpovědi ovlivní pohled veřejnosti na prince Charlese, který je přímým následníkem trůnu. Špatná reputace by mu pochopitelně značně škodila. S Harryho oznámením o vzniku jeho vlastních knih tak napětí v královské rodině ještě více stoupá. 

Královna trpí úzkostmi

Harryho oznámení všechny značně zaskočilo. Vévoda podle webu Daily Mail uzavřel smlouvu v hodnotě 18 milionů liber (zhruba 500 milionů korun), dle které se zavázal publikovat celkem čtyři knihy. Nikdo netuší, o čem vlastně knihy budou a nakolik princ jejich prostřednictvím odhalí, co všechno se děje za zdmi Buckinghamského paláce. Podle nejmenovaných zdrojů je celá královská rodina z oznámení rozzlobená a zároveň zklamaná, královna Alžběta II. prý dokonce pociťuje úzkosti a má strach z toho, jaké skutečnosti prostřednictvím knih vyplují na povrch. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky