První roky svého života strávil princ Charles bez otce, který byl ve službě. Královna Alžběta II. často cestovala nebo pobývala s manželem na Malorce. Když se rodiče vrátili, čekali, že mají doma chrabrého prince, který se najde v lovu, střelbě, rybaření a jízdě na koni. Nic z toho ale Charlesovi k srdci nepřirostlo a jeho otec mu to nemohl dlouho odpustit. Snažil se ho přivést ke sportu, ale talent pro pohyb mu není vlastní. Podporu nenašel ani u své matky, která ho po návratu ze zahraničí nevítala vřelým objetím, ale potřesením ruky, ale u své babičky.

Často mu bylo vyčítáno, že je slaboch a pro královskou rodinu se nehodí, ale pokusy o zocelení měly většinou opačný efekt. Plusové body mu nepřidalo ani chatrné zdraví. Jako dítě prodělal asijskou chřipku a spalničky, trpěl chronickým zánětem dýchacích cest a přišel o mandle.

Za každou sukní

Princ Charles představoval jako přímý následník trůnu skvělou partii. Děvčata na něj stála fronty a on si jen vybíral. Mezi jeho milenky patřila i nosatá Barbara Streisand nebo Amanda Knatchbull. Stýkal se i se svou současnou ženou, Camillou. Ale ta nebyla pro královský dvůr dost dobrá, a tak byl jemně nasměrován právě k Dianě Spencer. Stačilo pár schůzek a rozezněly se svatbní zvony.

Manželství ale pro prince nebylo svaté a podle některých zdrojů udržoval několik paralelních vztahů. Když přišel na scénu rozvod, upadl v nemilost veřejnosti. I když nosil snubní prsten po zesnulé manželce až do roku 2005, stínu nevěrníka se nezbavil.

Slabost pro umění

Ve škole byl považován za podivína a měl tu čest se šikanou od svých spolužáků. Domácí prostředí jeho sebevědomí také nepřidalo. Více než typicky chlapecké koníčky se zajímal o umění. Ve volném čase rád maluje a potřeby včetně plátna si s sebou vozí i na zahraniční cesty. Dokázal se prosadit jako spisovatel a debutoval knihou pro děti Muž z Lochnagaru. Pravidelně podporuje projekty, které mají co do činění s uměním všeho druhu.

Stejně zapálený je do ekologie. Osud přírody mu není lhostejný, je blázen do organického farmaření a celý svůj vozový park předělal na biopaliva. Ve stejném duchu nechal nedaleko svého panství v Cornwallu vystavět vesničku Poundburry na předměstí Dorchesteru.

Něco navíc

Od roku 1975 je členem Magického kruhu - britské společnosti pro kouzelníky. Během přijímacího řízení se na prince Charlese nevztahovala žádná privilegia ani síla protekce. Musel projít zkouškou a ukázat trik s kalíšky a míčkem.