Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Princ Charles a jeho vejce: Buckinghamský palác vyvrátil směšný mýtus

Princ Charles
Princ Charles
Zdroj: Profimedia

Buckinghamský palác nemohl nadále přihlížet šířícím se informacím o zvláštním zvyku prince Charlese. Podle zvěstí si totiž princ nechává ke snídani připravovat sedm vajec, ale sní jen jedno!

Budoucí král Velké Británie, princ Charles, je známý tím, že obvykle neobědvá, a proto požaduje vydatnou snídani. Podle webu Express princ dává přednost naměkko vařeným vejcím a jeho kuchaři musí dodržovat přesný postup, aby uvařili to nejlepší vejce. „Protože si zaměstnanci nikdy nebyli zcela jistí, jestli bude vejce uvařené přesně podle princových  představ, uvařili jich hned několik najednou,“ píše se v knize autora Jeremyho Paxmana s názvem „On Royalty“.

Poté prý byla vejce předložena princi a ten si vybral to správné. Nicméně Buckinghamský palác tyto informace velmi rychle vyvrátil.

Princ Charles s Camillou Princ Charles s Camillou Zdroj: Profimedia.cz

V roce 2012 se na oficiální stránce prince Charlese v sekci „Otázky a odpovědi“ objevila otázka: „Má princ Charles k snídani uvařeno sedm vajec, a jí jen jedno, jak se uvádí v knize Jeremyho Paxmana?“ Načež následovala odpověď: „Ne, nemá a nikdy neměl. Ke snídani ani k jinému chodu.“

O vaření vajec pro prince Charlese se rozepsala i Wendy Berry, která léta pracovala jako hospodyně pro Charlese a princeznu Dianu. „Po celém dni stráveném na lovu Charles obvykle pozval k sobě domů několik dalších lovců na whiskey a vařená vejce. Když se tohle stalo, jeho detektiv nám ihned zavolal, aby nás na to upozornil. Vím, že Charles chtěl vejce vařená po dobu tří minut, a Marvyn měl v kuchyni několik hrnců s vejci, aby měl jistotu, že alespoň jedno bude ideální. Ostatní se prostě vyhodila,“ píše Wendy podle Dailymail.co.uk. 

Podívejte se, jak si ještě nedávno princ Charles prozpěvoval, teď už mu do zpěvu dlouho nebude. Podívejte se, jak si ještě nedávno princ Charles prozpěvoval, teď už mu do zpěvu dlouho nebude. Zdroj: Profimedia.cz

Experti na královskou rodinu roznesli i další nezvyklé stravovací zvyky prince Charlese. Podle nich chce Charles například jíst ovoce a zeleninu ze své zahrady, i když momentálně není doma. Zaměstnanci mu tak jídlo údajně musejí posílat i do zahraničí. 

Carolyn Robb, bývalá královská šéfkuchařka, řekla podle webu Express s odkazem na magazín MailOnline, že princ Charles s sebou musel vždy mít dostatečnou zásobu domácího jídla. Prý si nechával zasílat palety chlazené potravy do lokací, které měl v brzké době navštívit.  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky