Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Náročné cvičení podle Charlese: Princ předvedl sérii, která ho udržuje v kondici

Princ Charles
Princ Charles
Zdroj: Profimedia

Princ Charles je známý svou vášní pro sport. Ani ve svých jedenasedmdesáti letech nezahálí a každý den se údajně oddává náročnému tréninku. Redaktorka magazínu Insider si jeho rutinu vyzkoušela a měla co dělat, aby ji vůbec dokončila!

Britská královská rodina se snaží jít všem příkladem. Všichni její členové se věnují sportu a zakládají si na zdravé stravě. Překážkou pro ně není ani pokročilé stáří. Princ Charles se již dlouhá léta věnuje určitému druhu posilování, a to konkrétně pěti základním cvikům Kanadského královského letectva. Jedná se o jedenáctiminutovou sérii pěti cviků, kterou princ provádí dvakrát denně.

„Je s největší pravděpodobností tím nejvíce fit mužem svého věku,” nechala se před nedávnem slyšet jeho manželka v rozhovoru pro BBC. Kromě zmíněných cviků se princ Charles věnuje také procházkám. „Pořád chodí a chodí a chodí. Je jako kamzík, chodí tak rychle, že za sebou všechny nechává míle daleko,” dodala ještě. Redaktorka webu Insider se rozhodla princovi fit rutinu vyzkoušet, aby věděla, co princ každý den absolvuje. A nutno říct, že to rozhodně nebylo jen tak.

Princ Charles na lezecké stěně Princ Charles na lezecké stěně Zdroj: profimedia

Série cviků se skládá z protahování (2 minuty), sedů-lehů (1 minuta), výkopů (1 minuta), kliků (1 minuta) a běhu na místě (6 minut). Když redaktorka Insideru začala s protahováním, neměla od cvičení velká očekávání. Bylo to jednoduché a jediné, co od ní cvik vyžadoval, bylo stání na místě, protahování rukou nad hlavou a jejich následné svěšení k podlaze. „Jako někdo, kdo se rád důkladně připravuje, jsem si dala lehké cvičení na zahřátí ještě před protahováním, a proto mi přišlo poněkud nudné. Ale vím, že je to důležité,” píše ve svém článku redaktorka. 

Následovala minuta sedů-lehů. „Cvičení jsem si začala užívat. Ne jen proto, že se jedná o cvik, který je mi dobře známý a který jsem v nedávné době zařadila do své rutiny cvičení, ale také proto, že mu umožňuje posilování svalů, které bych normálně neposilovala u sezení u stolu,” pokračuje ještě.

Princ Charles s Camillou Princ Charles s Camillou Zdroj: Profimedia.cz

Další na řadě byly výkopy. Výkopy měly být prováděny vleže se zvednutou hlavou a zvedáním střídavě obou nohou. „Tento cvik jsem nikdy v minulosti nezkoušela, takže jsem napřed dlouho studovala, jak ho provést, abych jej dělala správně,” napsala redaktorka. Tento cvik je však velmi efektivní. Trénuje svaly, které jsou zodpovědné za správné držení těla.

Peklo však přišlo s předposledním cvikem. „Nebudu lhát, nesnáším kliky. Mám velmi slabé horní svalstvo. I když jsem se během karantény snažila tuto část těla posílit, stále mám problémy s děláním kliků bez položených kolenou,” postěžovala si redaktorka. „Hodně jsem se snažila nepodvádět. Říkala jsem si, že když to dokáže princ Charles, tak to dokážu taky. Musím však poníženě přiznat, že jsem zvládla udělat jen deset klasických kliků a u zbytku jsem musela dělat kliky dámské,” píše redaktorka o náročnosti cvičení. 

Poslední cvičení - běhání na místě - už bylo pro redaktorku skutečně uvolňující a zábavné. Všehovšudy však sestava rozhodně není jednoduchá a je úctyhodné, že jedenasedmdesátiletý princ Charles ji cvičí dvakrát denně.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky