Svému synovi podle všeho rozhodně jen tak neodpustí. Dlouhotrvající dohady mezi Meghan s princem Harrym a zbytkem britské královské rodiny budou mít, jak se zdá, drsnou dohru. Rodiče malého Archieho a novorozené Lilibet si již v minulosti několikrát stěžovali na fakt, že se jejich synovi nedostalo titulu prince. K tomu se váže jedna významná skutečnost. Princové z britské monarchie mají totiž automaticky nárok na hrazenou ochranku, která se neustále stará o jejich bezpečí. Meghan s Harrym ji tak musí nyní hradit sami. Doufali však, že to změní nástup prince Charlese na královský trůn.

O všem rozhoduje vládnoucí panovník

Jak uvádí web Aha!, podle listin z počátku 20. století je patrné, že na tituly prince a princezny mají nárok jen děti panovníků, vnoučata panovníků a pak nejstarší žijící syn prince z Walesu. Hlava monarchie však může učinit i výjimky. Například královna Alžběta II. udělila tituly i všem dětem prince Williama, přestože na něj dle oficiálního ustanovení má nárok jen jeho nejstarší syn George.

Princ Harry a Meghan proto doufali, že královna daruje titul i jejich Archiemu, to se ale nikdy nestalo. Věřili proto, že mu titul nadělí jeho dědeček, princ Charles, jakmile usedne na královský trůn. Jenže to se Meghan s Harrym přepočítali.

Další členové dost možná o své tituly přijdou

Podle webu Express chce princ s nástupem k moci královskou rodinu značně „zeštíhlit“. Jde mu o to, že někteří členové královské rodiny nesmyslně plýtvají penězi daňových poplatníků, přičemž si horentní sumy vlastně ničím nezaslouží. Odkazuje přitom prý na jiné země, v nichž vládnou králové a královny, a tamní šlechta si na živobytí vydělává klasickými zaměstnáními.

Otázka vyvstávala i nad narozením malé Lilibet, dcery Harryho a Meghan. Lidé totiž spekulovali o tom, zda by se ona mohla dočkat nějakého titulu. Jak to ale vypadá, výjimku královna ani Charles u Lilibet rovněž neudělají.