Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vztah Charlese a Diany: Princezna od začátku viděla velký problém v Camille

Princezna Diana, Princ Charles
Princezna Diana, Princ Charles
Zdroj: profimedia.cz

Začalo to jako příběh vystřižený z pohádkové knížky, konec pak znamenal tragédii, která zasáhla celý svět. Manželství princezny Diany a prince Charlese bylo plné zoufalství a smutku, přesto dvojici nic netušící veřejnost milovala. Co předcházelo jejich odloučení?

Svého času byli nejpopulárnějším párem světa, lidé je milovali a měli miliony fanoušků. Do Diany Spencerové se obdivovatelé britské královské rodiny zamilovali takřka okamžitě poté, co se začaly objevovat spekulace o jejím údajném vztahu s princem Charlesem. 

Princ Charles a Diana se poprvé setkali v roce 1977. V té době totiž Charles randil s její starší sestrou Sarah, díky které se s Dianou seznámil. Podle webu Marie Claire Sarah nikdy jejich seznámení nelitovala, neboť do prince nikterak zblázněná nebyla. Sama se později nazvala Amorem za to, že prince a Dianu svedla dohromady. 

Princezna Diana a princ Charles

V době jejich seznámení bylo Dianě pouhých šestnáct let. Dvojice však začala randit až o tři roky později, tedy v roce 1980, když Diana oslavila devatenácté narozeniny. V září roku 1980 ji začínají pronásledovat novináři, když se dozvědí o spekulacích ohledně jejích zásnub s princem Charlesem. Zajímavý je rovněž fakt, že podle Marie Claire byla dvojice předtím, než se zasnoubila, jen na dvanácti schůzkách. 

Únor 1981 patřil oficiálnímu oznámení zásnub. O měsíc později se dvojice poprvé objevila na veřejnosti coby snoubenci. Během této události na sobě Diana měla vysoce módní šaty, které se naprosto odlišovaly od všeho, co byla veřejnost na členech britské královské rodiny zvyklá vídat. A tak si všichni okamžitě všimli Dianina vytříbeného vkusu. 

Čím více se blížila velká svatba, tím více začínala být Diana znepokojená vztahem mezi princem Charlesem a jeho bývalou přítelkyní Camillou Parker-Bowlesovou. Jak vypráví kniha s názvem Diana: Her True Story in Her Own Words, když se princ krátce před svatbou rozhodl dát Camille dárek, Diana chtěla svatbu zrušit. Její sestry jí však rozhodnutí vymlouvaly s tím, že na zrušení královské svatby je již příliš pozdě. 

„Pamatuji si, jak moc zamilovaná jsem do svého manžela byla. Nemohla jsem z něj spustit oči,“ vzpomínala na svou svatbu Diana v knize Diana: Her True Story in Her Own Words. „Byla jsem přesvědčená o tom, že jsem nejšťastnější dívkou na světě. Že se o mě postará. Ach, jak hrozně jsem se mýlila.“

Princezna Diana

Diana se nijak netajila ani svou poruchou příjmu potravy, kterou jí způsobil převážně stres. Problémy s bulimií rostly, jak se zvětšovalo napětí mezi princeznou a princem. „Byla jsem zoufalá, zoufalá. Pamatuji si, když jsem se poprvé vyzvracela. Byla jsem z toho nadšená, protože jsem si myslela, že mi to pomůže zbavit se napětí,“ nechala se před lety slyšet podle Marie Claire.

Na lepší zítřky se začalo blýskat ve chvíli, kdy se páru narodil první syn William. Krátce nato nejznámější dvojice oznámila, že se William dočká sourozence. Ke vší smůle však princezna o dítě přišla. Zanedlouho ale byl na cestě syn Harry. 

Vše vypadalo na spokojený rodinný život, jaký si Diana vždy přála. Pak ale princ Charles obnovil svůj vztah s Camillou. V únoru roku 1989 se proto Diana rozhodla Camillu konfrontovat na jedné společenské události. „Bála jsem se jí. Řekla jsem jí, že vím, co se děje mezi ní a Charlesem, a že jen chci, aby to věděli,“ řekla Diana ve své knize.

Camilla Parker Bowles vévodkyně z Cornwallu.

„Podívala se na mě a řekla mi, že mám vše, co jsem kdy chtěla. Že se do mě zamilovali všichni muži na světě, mám dvě krásné děti a co bych prý více chtěla. Řekla jsem jí, že bych chtěla svého manžela. Omluvila jsem se jí, že jim stojím v cestě a že to pro ně musí být peklo. Ale věděla jsem, co se děje. Nechtěla jsem, aby se mnou zacházeli jako s idiotem,“ pokračovala Diana. 

V prosinci 1992 se veřejnost dozvídá o odloučení královského páru. O čtyři roky později je dvojice oficiálně rozvedena. Svobody a nalézání té skutečně lásky, která by jí byla takovou oporou, v jakou vždy doufala, si ovšem Diana dlouho neužívala. Jen něco málo přes rok od rozvodu princezna zahynula během tragické autonehody v Paříži.

Její život se navždy stal symbolem neskonalého odhodlání, touhy po pomoci druhým a mateřské lásky. Diana Spencerová okouzlila celý svět.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky