Představitel Átreje herec Noah Leslie Hathaway se herectví nevěnuje. A vlastně se mu ani nikdy nevěnoval, protože jeho kariéra skončila stejně tak rychle, jako začala. Respektive jeho jedinou známější rolí je právě ta z Nekonečného příběhu. Dneska žije v poklidu s manželkou v Miami a prodává motorky.

Noah se v hollywoodských končinách pohyboval už od dětství, protože jeho otec tam pracoval a právě díky jeho kontaktům v branži měl synáček start kariéry celkem snadný a rychlý. Ve třech letech už si zahrál v různých reklamách a televize a film na sebe nenechaly dlouho čekat. Stalo se tomu tak o tři roky později, když bylo Noahovi šest let. Dostal roli Boxeyho, což byl válečník ve známém sci-fi filmu Ballestar Galactica. 

Zlom ale nastal až v roce 1984, kdy získal roli v dnes už legendárním Nekonečném příběhu. V roli Átreje si počínal naprosto fantasticky a úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Web expres.cz ovšem uvádí, že se mladý herec nepohodl se štábem, protože se mu zpozdil honorář, kvůli prodlouženému natáčení. To mělo za důsledek zřejmě i to, že se ve druhém díle už neobjevil.

Herce byste si spletli s bezdomovcem

Neobjevil se už ale ani nikde jinde. Nekonečný příběh byl paradoxně ten konečný pro Noaha. Sice se před kameru ještě postavil, nicméně filmy to nejsou vůbec známé. Protože se ale odmalička věnoval sportu, našel si zálibu ve svých starých koníčcích. Těch musel v osmnácti nuceně nechat, protože se zranil. Do té doby ale závodně plaval a tančil i učil street dance.

V současné době pobývá se svou manželkou Sameerah a jejími dvěma dětmi v Miami. Tam si otevřeli obchod s motorkami a jsou spokojení. Za dobu, co se z malého Átreje stal dospělý Noah, na jeho těle přibylo pár kérek. Tetování jsou Hathawayovou velkou vášní. Dokonce si se ženou nechali vytetovat i snubní prstýnky.

Herec Barret Oliver, který ve filmu ztvárňuje Bastiana Buxe v loňském roce oslavil kulatiny. Chlapci, který se do Nekonečného příběhu doslova ponoří, bylo už padesát let. Dnes byste ho asi už jen těžko poznali. Z roztomilého klučíka se stal vousatý dredáč, kterého byste lehce mohli na ulici zaměnit i s bezdomovcem.

Ať už má ale na jeho vzhled kdokoliv jakýkoliv názor, talent mu odepřít rozhodně nemůže. V roce 1989, kdy herectví pověsil na hřebík, vstoupil do scientologické církve a začal se věnovat fotografii, kterou poté dokonce i na losangeleské univerzitě vyučoval. Za své snímky jako fotograf dostal řadu ocenění a jeho díla jsou vystavována v uznávaných galeriích.

Na kontě má narozdíl od svého kolegy Hathawaye více filmů. Před Nekonečným příběhem se objevil se ve snímcích jako Polib mě na rozloučenou a nebo s dnes již také legendárním hercem Davidem Hasselhofem v pilotu k akční sérii Knight Rider. Po klíčovém Nekonečném příběhu se mu role jen hrnuly a získal obsazení ve filmech Tima Burtona nebo Rona Howarda. Za svůj výkon v rodinném sci-fi Daryl získal dokonce ocenění.

Rodiče se báli, co by s ní sláva udělala

Tami Stronach, která v kasovním trháku ztvárnila Císařovnu, je i po padesátce stále ve formě. A to doslova. Tami se také herectví nevěnuje, nicméně kariéru s úspěchem rozjela v tanečním oboru. Její rodiče totiž měli strach, co by stále rostoucí sláva jejich v té době jedenáctileté dcerky, mohla s osudem holčičky udělat. 

I přesto, že Nekonečný příběh nebyl Tamin první herecký počin, jednalo se o první celovečerní snímek. Dívenka tedy v tu dobu už kariéru rozjetou měla a po veleúspěšném sci-fi s létajícím psem byla obsazena ještě do několika dalších menších rolí, nicméně více ji to táhlo k tanci.

V tomto oboru je Tami velmi úspěšná, má svůj vlastní soubor a působila i jako choreografka. To, že celoživotní pohyb Tami jen svědčí, je na ní vidět. I když jí letos bude 52 let, vypadá naprosto famózně. 

Zdroje: expres.cz, extra.cz, The Mirror

Související články