Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Příběh z minulosti: Nepotopitelná Molly Brownová přežila i Titanic

Příběh z minulosti: Nepotopitelná Molly Brownová přežila i Titanic
Příběh z minulosti: Nepotopitelná Molly Brownová přežila i Titanic
Zdroj: Isifa.com

Jestli někdy žila žena v souladu s větou: „Na tragickej život jsem já pes,“ byla to právě Molly Brownová. Přežila zkázu Titanicu, ale to byla v jejím neuvěřitelném životě jen jedna z nebezpečných epizod.

Diskutujte: Zajímá vás osud pasažérů z Titanicu? Líbil se vám film Jamese Camerona?

Mohlo by vás také zajímat: Kate Winslet se kvůli nahým scénám z Titanicu cítí trapně

Její povahu snad nejlépe ilustruje popis chování v záchranném člunu číslo 6, ve kterém se ocitla se dvěma muži a několika ženami. Šíleně se pohádala s námořníkem Robertem Hitchensem, který člunu velel. Napřed požadovala, aby se člun vrátil a pomohl trosečníkům ve vodě, a splnil tak rozkaz kapitána Smithe, což vyděšený námořník odmítl. Tak si alespoň prosadila, aby ženy mohly také veslovat – v tehdejší době šlo o zcela neslýchaný požadavek. Když námořník protestoval, ubezpečila ho, že ho může hodit přes palubu a že to bez rozpaků udělá. V podstatě převzala velení nad člunem a před vyšetřovací komisí později označila dotyčného námořníka za neschopného násosku a zbabělce.

Při vyšetřování okolností tragédie později vyšlo najevo, že Molly pomáhala lidem už na palubě naklánějící se lodi. Soustředila se přitom na cestující ze třetí třídy, kteří neměli prakticky žádnou šanci na záchranu – dokonce jim ve vstupu k záchranným člunům bránily některé uzamčené dveře. Molly s chudými lidmi soucítila, sama pocházela z nesmírně nuzných poměrů a dobře věděla, co je to hlad.

Přečtěte si celý příběh jejího fantastického života a pusťte si exklizivní animaci: Jak se potopil Titanic

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU