Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kristýna: Nečekané těhotenství po úletu na večírku mě uvrhlo do těžké situace

Události z předešlé noci někdy naberou nečekaný spád. (Ilustrační foto)
Události z předešlé noci někdy naberou nečekaný spád. (Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz

Život nás umí překvapit, když to nejméně čekáme. Uprostřed pečlivě připravených plánů nás může nečekaná událost zavést před volbu, kterou jsme nečekali. Jako se to stalo naší čtenářce Kristýně*, kterou kostky osudu postavily na životní křižovatku před náročné rozhodnutí o nečekaném mateřství.

Bylo to jen náhodné setkání, prchavý okamžik spojení s neznámým mužem na docela dost bujarém večírku. Netušila jsem, že tohle setkání ovlivní běh mého života způsobem, který jsem nikdy nemohla předpokládat. Nedávno jsem se totiž dozvěděla zprávu, která mi změnila život - jsem těhotná.

Ani neumím popsat, jak moc mě zpráva o těhotenství zaskočila. V předchozím vztahu jsem se potýkala s problémy s plodností a věřila jsem, že mateřství možná nikdy nebude součástí mojí životní cesty. Ale teď, tváří v tvář nečekanému těhotenství s mužem, kterého sotva znám, stojím ve víru nejistoty, zatímco ve mně roste dítě, které čekám s mužem, o kterém nevím víc, než že se mi líbil a jmenoval se Honza*.

Po zjištění o těhotenství přišla bolestná nejistota

Otec mého nenarozeného dítěte pro mě nejspíš navždy zůstane cizí osobou, pouhou vzpomínkou na onu osudnou noc. Nemám ani jeho telefonní číslo a neznám ani jeho příjmení, abych ho mohla kontaktovat. A tak se potýkám se závažným rozhodnutím. Mám přijmout skutečnost, že moje možná jediná šance na dítě je spojená s tím, že budu singl matka? Nebo mám zvážit jiné možnosti, které víc odpovídají mým představám o životě?

Trápilo mě, že nevím, co mám udělat. Nebo spíš: jestli zvládnu být matou na vlastní pěst. Strach z toho, že se na cestu mateřství vydám úplně sama, mě nutil k pochybnostem o mých vlastních schopnostech a příjmech. Ptala se sama sebe, zda dokážu dítěti poskytnout lásku, podporu a stabilitu, kterou si zaslouží, a přemýšlela jsem, zda bych neměla upřednostnit pohodlnější život ve větší jistotě.

Nejvíc mi v tomhle období pomohla podpora mých nejbližších. Máma s tátou a jejich pochopení pro celou tuhle neobvyklou situaci se stali mojí jistotou, zatímco proplouvám neprobádanými vodami nechtěného těhotenství. Společně zkoumáme dostupné možnosti, hledáme rady a pečlivě a uvážlivě zvažujeme moji budoucnost.

Útěcha na nečekaném místě

Inspiraci momentálně čerpám z nesčetných žen, které v historii stály před podobným rozhodnutím. Jejich příběhy o odolnosti, obětavosti a neochvějné lásce mi slouží jako vodítko a připomínají mi, že neexistuje žádná univerzální odpověď. Každé rozhodnutí je hluboce osobní a vyžaduje pochopení všech okolností, tužeb a blaha dítěte, které je v centru všeho dění.

Když se vydávám na tuto náročnou cestu, oceňuji odvahu a sílu žen, které touto cestou kráčely přede mnou. Právě díky jejich příběhům nacházím naději a uklidnění, protože vím, že nejsem první žena, co ve svém boji stojí sama. A to mi pomáhá být odvážnější a věřit, že splněný sen o mateřství vlastně může nakonec mít mnoho podob a výsledků.

*Jména byla z důvodu ochrany soukromí změněna.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky