Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zajímavosti z filmu Pretty Woman: Žíla na čele, potíže s Ferrari a další

Julia Roberts a Richard Gere v Pretty Woman
Julia Roberts a Richard Gere v Pretty Woman
Zdroj: Profimedia
Julia Roberts a Richard Gere v Pretty Woman

Od premiéry slavné romantické komedie Pretty Woman uběhlo neuvěřitelných jednatřicet let, film ale ani po tak dlouhé době neztrácí své fanoušky a získává nové v řadách mladších generací. Možná ale nevíte, že natáčení doprovázela nejedna zajímavost.

Když vznikal film Pretty Woman, nikdo netušil, že se stane nejen kasovním trhákem, ale zároveň vejde do dějin kinematografie. Snímek o prostitutce, která sbalila milionáře, si zamilovaly miliony diváků po celém světě.

Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek. Julia Roberts proto nadšeně přijala nabídku hlavní role. Když pak produkce přešla pod společnost Walt Disney a celkový koncept se změnil, dalo mnoho práce Julii přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala.

Nakonec vzniklo jedinečné dílo, které si už přes třicet let drží prvenství v oblíbenosti. Během natáčení došlo k mnoha vtipným situacím, pojďte se s námi podívat do zákulisí jednoho z nejznámějších filmů na světě.

Masáž v posteli od režiséra a tři různé verze záběrů

1. Julia Roberts byla při natáčení milostné scény s Gerem tak nervózní, že jí na čele vyskočila velká žíla. Režisér si k nim musel vlézt do postele a masírovat jí čelo, aby žíla zmizela.

2. Richard Gere nabízenou roli dlouho odmítal, přesvědčila ho Julia Roberts, která mu podstrčila papírek se vzkazem: „Prosím, přijmi tu roli.“

3. Celý snímek se natáčel v Los Angeles. Hotel Beverly Wilshire posloužil pouze k natočení exteriérů, interiéry se točily v hotelu Ambassador, který byl před demolicí.

4. Celková délka hotového filmu činila 16 000 metrů, výrobní štáb ale měl před finálním sestřihem k dispozici neskutečných 98 000 metrů natočeného materiálu. Většina scén měla nejméně tři různé verze.

5. V Pretty Woman se objeví několik luxusních aut. Výrobci vozů Porsche a Ferrari však nechtěli být spojováni s filmem, kde hraje hlavní roli prostitutka.

Julia Roberts se ztratila z natáčení, šla na kafe s ženami z ulice, nahé tělo ve filmu nebylo její!

6. Režisérova manželka pracovala na klinice pro pomoc lidem v nouzi a díky ní se Julia Roberts seznámila s několika ženami z ulice. Během natáčení se slavná herečka s nimi na pár hodin vytratila na kafe.

7. Kadeřníkům trvalo přes půl hodiny, než naaranžovali vlasy Julie Roberts na prostěradlo tak, aby to vypadalo co nejefektněji.

8. Na hlavním plakátu je hlava herečky Julie Roberts počítačově namontována k postavě Shelley Michelle, známé hollywoodské dublérky. 

9. Ve scéně, kdy se prostitutka Vivian převaluje na posteli a kamera zabírá její nahé tělo, se nejedná o Julii Roberts, i zde ji nahradila dvojnice Shelley Michelle. Tato informace obletěla svět a kromě negativních reakcí některých diváků se kauza postarala o zviditelnění často přehlížené profese zvané body double.

10. Pro Julii Roberts muselo být vyrobeno speciální křeslo, jelikož po první části filmu měla problém s bolestí zad! Mohli za to scenáristé, kteří vymýšleli, na co všechno si má sednout. Ve filmu sedí např. na schodech, faxu, okraji stolu apod.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky