Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přemek Forejt má krásnou dceru, údajně po mamince. Jaký je kuchař otec?

Přemek Forejt
Přemek Forejt
Zdroj: profimedia
Více v galerii
Přemek Forejt

Porotce v soutěži MasterChef Česko, šéfkuchař v restauraci Entrée a otec malé Stelly. To všechno je Přemek Forejt, který se všemu snaží dát maximum. Přesto mu většinu času krade práce. On sám však přiznává, že by se měl více věnovat dceři.

Když se poprvé objevil jako porotce v soutěži MasterChef Česko, nikdo ho příliš neznal. Po odvysílání první řady se mu ale úplně změnil život. O Přemka Forejta se začali zajímat všichni a nemá cenu zastírat, že většinu tvořily ženy.

Potetovaný kuchař drobného vzrůstu působí na první pohled jemně, ale jde z něho přirozený respekt. Možná právě proto na něj Nova vsadila. Je upřímný, působí jako autorita, a hlavně, je autentický.

Nemálo diváků ale napadne, zda není jeho úloha jen role, což bývá ostatně v televizních pořadech zvykem a není na tom nic neobvyklého. To on ale rychle shazuje ze stolu. „Moje role je být Přemek Forejt. Takový, jaký jsem v soutěži, jsem i u sebe v restauraci. Je to vlastně jako práce,“ prozradil Šípu.

Práci obětuje spoustu času

Porotce v soutěži rozhodně není jednoduchý úkol. Přemek ale ví, jak se k tomu postavit. „Jsem kamarádskej, všech si moc vážím, co tam jsou. Klobou dolů před nima. Na druhou stranu musím být férovej. Když je něco špatně, tak je to špatně. Když je něco dobře, tak pochválím,“ dodává Forejt, který si televizní účinkování užívá, ale moc dobře ví, kde je jeho místo. Je to v Entrée. V restauraci, která je jeho srdcovkou.

Dcera je prý krásná po mamince

Nejpodstatnější je pro něj ale jeho dcera Stella. O droboučké blondýnce Forejt mluví s láskou. K sobě je však kritický. „Myslím si, že nejsem úplně nejlepší táta. Měl bych víc času věnovat svojí malé. Čas mi zabírá především práce,“ kaje se.

S úsměvem na tváři se rozpovídá o tom, jaká jeho dcera je. „Díky bohu je spíš krásná po mamince a po mně je možná takovej divoch,“ rozzáří se. Chuť vařit se u ní ale zatím neprojevila. Raději má holčičí hry a působit v kuchyni nechává tatínka.

„Vaření ji moc nebaví. Sem tam si hraje, má malou kuchyňku, ale spíš je to taková princezna,“ vysvětlil Forejt. Volného času, pravda, nemá příliš, ale rád by si ho uměl udělat. Má totiž ještě spoustu plánů. Chce se naučit hrát na violoncello, kytaru a třeba i zpívat, což se mu ostatně už splnilo. S kapelou Nebe nazpíval písničku Stella právě o jeho dceři.

Většinu času ale tráví v restauraci Entrée, kde dohlíží na běžný chod. Zpočátku to však taková legrace nebyla. Šanci vést restauraci dostal v sedmadvaceti letech a nepopírá, že to byl veliký stres. Praxe ale udělala z něho a jeho týmu mistry, za kterými se nejeden host rád vrací.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky