Kolegové Matthewa Perryho si nechali nějaký čas na zpracování ztráty blízkého přítele a až nyní teprve vyjadřují své pocity z jeho odchodu.

Na svého kamaráda zavzpomínal samozřejmě Matt LeBlanc, „S těžkým srdcem se loučím. Časy, které jsme spolu prožili, patří upřímně mezi nejoblíbenější období mého života. Bylo mi ctí sdílet s vámi pódium a nazývat tě svým přítelem. Vždy se budu smát, když na tebe pomyslím, a nikdy na tebe nezapomenu. Nikdy. Roztáhni svá křídla a leť, bratře, jsi konečně volný. Hodně lásky,“ napsal herec a přidal několik snímků ze seriálu Přátelé.

"A myslím, že si necháš těch dvacet babek, které mi dlužíš," zavtipkoval LeBlanc, který měl k Perrymu obzvlášť blízko. Na sociální síti se pak ozvala i herečka Courtney Cox. „Jsem tak vděčná za každou chvíli, kterou jsem s tebou prožila, Matty, a chybíš mi každý den. Když s někým spolupracujete, tak úzce jako jako já s Mathewem, jsou tisíce okamžiků, o které se chcete podělit,“ napsala seriálová Monika a přidala i historku z natáčení. „Abych uvedla malou historku, Chandler a Monica měli spolu strávit jednu noc v Londýně, ale kvůli reakci publika se to stalo vlastně začátkem jejich milostného příběhu. V této scéně, než jsme se začali válet, zašeptal vtipnou větu, kterou jsem měla říct,“ zavzpomínala herečka a dodala, že Matthew byl vždy vtipný a milý.

Pár slov o Perrym napsala i Jennifer Aniston. „Ach ne, tohle byla hluboká rána. Říct sbohem našemu Mattymu byla šílená vlna emocí, jaké jsem ještě nikdy necítila,“ stojí mimo jiné ve statusu herečky. Jennifer přiznala, že smrt kamaráda stále nemá zpracovanou a dojímají ji všechny zprávy od něj.

Mluvím o tobě každý den

„V posledních pár týdnech mi tečou slzy nad našimi zprávami. Smíchy, pláčem a pak znovu dokola. Nechám si je navždycky. Matty, moc tě miluju a vím, že teď jsi naprosto v míru a nic tě nebolí. Mluvím k tobě každý den…,“ dodala zdrcená Aniston.

Lisa Kudrow alias Phoebe také sdílela fotku s Perrym. „Děkuji ti za otevřené srdce v našem vztahu ve skupině šesti lidí, který vyžadoval kompromisy. Děkuji ti, že jsi přišel do práce, i když ti nebylo dobře, a pak jsi byl naprosto geniální. Děkuji ti za nejlepších 10 let, jaké mohl člověk mít. Děkuji ti za důvěru. Děkuji ti za všechno, co jsem se naučila o ladnosti a lásce tím, že jsem tě znala.  Děkuji za čas, který jsem s tebou mohla strávit, Matthewe,“ vzkázala zesnulému příteli, po jehož ztrátě zůstala v srdcích všech obrovská prázdná díra…

Matthew Perry zemřel 28. října 2023 za dosud nevyjasněných okolností. Herec byl objeven ve své vířivce, kde se utopil. Proč a jak ke smrti došlo je zatím stále předmětem vyšetřování a podle odborníků může trvat další týdny i měsíce, než se šetření případu uzavře.

Související články