Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel herec James Michael Tyler: Gunther z Přátel dlouho tajil vážnou nemoc

Zemřel herec James Michael Tyler.
Zemřel herec James Michael Tyler.
Zdroj: Profimedia
Zemřel herec James Michael Tyler.

S nádorovým onemocněním bojoval dlouhé tři roky, veřejnosti své obtíže ale přiznal až letos v červnu. A právě i během emotivního rozhovoru otevřeně řekl, že svůj boj brzy pravděpodobně prohraje. Jeho slova se bohužel jen po několika málo měsících skutečně naplnila. Herec James Michael Tyler podlehl rakovině prostaty. Diváci jej znali převážně jako číšníka Gunthera z legendárního seriálu Přátelé. 

Během vysílání seriálu Přátelé se i herec James Michael Tyler stal jeho neodmyslitelnou součástí. Kromě ústřední šestice kamarádů se totiž i postava číšníka Gunthera v podání právě Tylera objevovala takřka v každé epizodě a herec si díky populárnímu sitcomu získal srdce mnohých diváků. Ty nyní zasáhla nesmírně smutná zpráva. Herec po dlouhém boji se zákeřnou nemocí zemřel. Bylo mu pouhých 59 let. Informoval o tom web TMZ

Nemoc dlouho tajil

Rakovina prostaty byla Tylerovi diagnostikována už v roce 2018. Herec s nádorovým onemocněním bojoval v tichosti za podpory své rodiny. Jeho fanoušci o problémech neměli sebemenší tušení až do června letošního roku, kdy se o nemoci otevřeně rozpovídal v rozhovoru pro Today show. „Byla mi diagnostikována rakovina prostaty v pokročilém stádiu, která se nakonec rozšířila i do kostí. Potýkám se s touto nemocí skoro celé poslední tři roky. Je ve čtvrtém stádiu, v tom posledním. Takže, víte, nakonec mě pravděpodobně dostane,” prohlásil tehdy v slzách představil číšníka Gunthera. 

Mohla za to i pandemie

Herec James Michael Tyler pochopitelně podstupoval léčbu, která se zpočátku zdála účinná. Jenže v průběhu pandemie koronaviru se jeho onemocnění rapidně zhoršilo. „Přišel jsem kvůli pandemii o jedno vyšetření, což rozhodně nebylo dobré. Rakovina nakonec zmutovala a můj stav se zhoršil,” vysvětloval herec, co přesně se s jeho tělem dělo. 

I přes své vážné onemocnění si však Tyler nenechal ujít příležitost být součástí letos evedené speciální epizody sitcomu s názvem Přátelé: Zase spolu. Fyzicky se natáčení sice nezúčastnil, objevil se však na obrazovce alespoň prostřednictvím videohovoru. Šlo přímo o jeho rozhodnutí. Chtěl totiž, aby měla epizoda krásnou a nostalgickou atmosféru. Ne aby v lidech vzbouzela lítost nad jeho osudem. 

S hercem se rozlučili jeho kolegové z Přátel:

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU