Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Přátelé slaví velké úspěchy: Courteney Cox se konečně dostalo uznání

Přátelé
Přátelé
Zdroj: profimedia.cz
Přátelé

Speciální epizodu seriálu Přátelé s podtitulem Zase spolu od jejího uvedení zhlédly miliony diváků, kteří ji hodnotili velmi kladně. A speciál se evidentně líbil i kritikům. Epizoda veleúspěšného sitcomu se totiž dočkala čtyř nominací na cenu Emmy. A jedna z nich patří herečce Courteney Cox, představitelce Monicy. 

Fanoušci seriálu Přátelé tak dlouho prosili a podepisovali petice, až se jim tvůrci legendárního sitcomu rozhodli nadělit vytoužené pokračování. I když vlastně o přímé pokračování vůbec nejde. Platforma HBO Max uvedla 90minutový speciál seriálu, v němž se objevili všichni známí herci, avšak vystupovali sami za sebe. Společně si pak procházeli vzpomínky, které jim utkvěly z natáčení, bavili se o tom, jak jim seriál změnil život, a odpovídali na nejrůznější otázky. 

Velký úspěch

A skalní fanoušci sitcomu byli nadmíru spokojeni. Speciální epizoda s názvem Přátelé: Zase spolu si vysloužila kladné hodnocení nejen od nich, ale i od filmových kritiků. Nyní se díl dočkal i čtyř nominací na cenu Emmy. A jedna z nominací patří i herečce Courteney Cox, která v Přátelích ztvárnila postavu potrhlé Monicy. Cox se tak nominace po letech přece jen dočkala. Informoval o tom web The Hollywood Reporter.

Uznání po letech

Courteney Cox byla jedinou z šestice herců, která se během vysílání Přátel nikdy nominace na cenu Emmy nedočkala. Seriál se původně vysílal od roku 1994 do roku 2004. Velkého uznání se tak herečce dostalo téměř sedmnáct let od premiéry poslední epizody. 

Za dobu, co byl seriál Přátelé vysílán, se v nominacích na cenu Emmy objevil dohromady dvaašedesátkrát, z čehož pět nominací patřilo Jennifer Aniston, šest Lise Kudrow, tři byly pro Matta LeBlanca a po jedné pro Davida Schwimmera a Matthewa Perryho. 

Původně se měla speciální epizoda Přátel objevit již v loňském květnu. Kvůli pandemii koronaviru bylo hercům nabízeno, aby díl natočili ze svých domovů prostřednictvím videohovorů. To se ovšem nikomu z nich nelíbilo a trvali na tom, že se chtějí sejít osobně. Natáčení se proto přesunulo na konec roku a speciál Přátelé: Zase spolu se konečně objevil v květnu letošního roku. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU