Šestnáctiletý František se v poslední době ukázal hned na několika společenských akcích. Naposledy svého otce doprovodil i se sestrou Josefínou na slavnostní udělování Cen české filmové kritiky. Není se čemu divit, že si zvyká na hvězdné prostředí. Studuje hereckou konzervatoř. Je tak dost pravděpodobné, že i z něj bude další slavný Prachař.

Prachař ostrouhal

Na oblíbenou herečku jsou podobné i dcery Josefína a Rozálie. David Prachař se tak musí spokojit s tím, že jediný, kdo zdědil jeho rysy, je Jakub. Čtyřicetiletého hudebníka a herce má Prachař z prvního manželství s Danou Batulkovou. Druhým dítětem Batulkové a slavného herce je influencerka Mariana Prachařová. Půvabná blondýnka je ovšem věrnou kopií maminky.

Talentované dcery Rybové

Mimo vizuální podoby s maminkou zdědily obě dcery i umělecký talent. Josefína hraje v divadle a se svou sestrou Rozálií napsala dokonce hru Vina Vína.

„Já jsem měla sen, jenom takovou představu o scénografii, nějaké poskládání židlí. Byly jsme u nás na chatě, bylo to tedy za covidu, a já jsem ve čtyři ráno tak nějak podivně začala skládat židle a začala jsem holkám říkat, že tady vidím tohle a tohle a postupně jsme na tom začaly dělat,“ prozradila v Show Jana Krause Rozálie, jak vznikl celý nápad.

Touha po umělecké kariéře přišla od dcer samotných. Slavná maminka a tatínek je nechali svobodně se rozhodnout.

"Já jsem si vždycky říkala, že by to nemusely dělat, nikdy jsem je nebrala na žádné natáčení, neprotlačovala jsem je, nechala jsem je dělat si vše po svém a jít vlastní cestou, a jestli jsou takhle šťastné, tak je to naprosto v pořádku,“ řekla pro Extra Rybová.

Divoká puberta

Účastník posledního ročníku oblíbené soutěže StarDance je zasloužilým otcem pěti dětí. Dalo by se očekávat, že ho už nic nemůže překvapit. Opak je ovšem pravdou.

Nejmladší z jeho dětí František si prochází pubertou. Mezi jeho zájmy patří i experimentování s módou. Svého otce překvapil výběrem extravagantního outfitu, který vynesl na módní přehlídku Jana Černého.

"Na té módní přehlídce jsem nebyl, ale on si to doma oblékl, pak mě pozval do pokoje, abych se na to podíval, já jsem oněměl a řekl mu, že je to krásný," řekl s nadhledem pro Extra Prachař.

"Zeptal se mě, jestli to má poslat babičce, a já mu říkám: Františku, radši ne," dodal s humorem.

"Holky byly jemnější, Kubíček byl taky jemnější, Mariánka byla jemná, ale Franta teda jako... Zřejmě je to tak daný, že mi Pán Bůh nadělil pět dětí a to poslední je opravdu síla," zavzpomínal na pubertu ostatních potomků.

Vypadá to, že i další muž s příjmením Prachař bude herec. "No je mu patnáct let, je na konzervatoři, takže to vypadá špatně, asi zase taky půjde touhle cestou."

Související články