Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Povrchová bojovnice Tereza Voříšková

Povrchová bojovnice Tereza Voříšková
Povrchová bojovnice Tereza Voříšková
Zdroj:

Tereza Voříšková projela celý Vietnam, spadla z koně a zkouší surfovat, i když vlnu zatím nesjede…

Přestože nechce mluvit o tom, kolik je jí let a jaké už má zkušenosti, je TEREZA VOŘÍŠKOVÁ (21) jednou z našich nejtalentovanějších a nejobsazovanějších mladých hereček. Taky je nadšenou cestovatelkou, která se nedávno vrátila z delší, poněkud exotické výpravy.

Tereza Voříšková Tereza Voříšková Zdroj:

 

Jak se dá vaše cestování skloubit se studiem?
Teď nevím, jestli mám lhát…. Nedostudovala jsem. Ukončila jsem konzervatoř v páťáku. Udělala jsem si maturitu, ta je důležitá. Podle mě je na konzervatoři pátý a šestý ročník herectví především pro ty, kteří čekají třeba na angažmá v divadle nebo chtějí učit. Já odešla. Ještě bych studovat chtěla, ale dala jsem si pauzu, protože jsem minulý rok hodně pracovala a chci mít čas na cestování. Pokud půjdu studovat, tak od příštího roku.

Tušíte co?
Velmi zhruba. Určitě ne herectví. To studuju spíš v divadle nebo při nových filmových projektech. Taky bych se chtěla intenzivně věnovat angličtině. A tančit.

Čekala jsem, že budete po návratu z exotických krajin víc opálená.
Vždycky jsem byla černá, a teď se neopálím. Ale my jsme moc neleželi na sluníčku. Velkou část pobytu jsme byli v horách a v oblasti, kde bylo jen pět stupňů. Vietnam jsme projeli celý od jihu na sever, z tepla do zimy.

Proč zrovna Vietnam?
Hodně mě zajímal, taky jsem toho už dost viděla a tahle končina mi přišla nejvíc různorodá. Rozhodovala jsem se mezi Peru, Chile…

To by mě lákalo víc.
… no my jsme se pak nějak dohodli… Doma zvítězil Vietnam. Jsou tam hory, rozmanitá příroda a chtěli jsme aspoň na chvíli být u moře.

Mám tomu rozumět, že přítel doma řekl Vietnam a vy jste souhlasila?
(řehtá se) Ne, musím říct, že v podstatě to bylo demokratické, on rozhodl.

Surfujete jako on?
Baví mě to. Já zkoušela i windsurfing, protože je tátovým koníčkem, ale nejsem schopná ani zvednout plachtu. Vždycky jezdíme na Mácháč nebo někam na rybník s rodinou, kde se mě snaží potatit, ale absolutně se mu to nedaří.

Co jste si našla pozitivního na žokejce Kláře v seriálu Znamení koně?
Mezi divadelní a seriálovou postavou je podstatný rozdíl. Nemáme zas až tolik společného. Některé věci mě na ní štvaly. Třeba vztah k Lukášovi (Richard Krajčo - pozn. red.) a k jeho dceři. Zase na její obhajobu musím říct, že on se taky chová jak blboun. Ale je to prostě seriál. Láska a neláska.

Zatím mi připadá, že proti tomu, co jste zatím hrála, je tahle vaše postava jaksi méně bojovná.
To mi taky na ní hrozně bavilo a zajímalo. Vlastně vůbec není bojovnice.

A vy jste?
Asi ano. Snažím se všechno pořád dost určovat.

Až na ten Vietnam…
Právě, já jsem jen taková „povrchová bojovnice“. A když jde do tuhého, čekám na rozhodnutí. Mám dojem, že nemám o co bojovat. Je to jako když jsem byla malá a poslouchala Zdeňka Svěráka před spaním. Z kazety mi vyprávěl, jak si malý Radovan večer pomyslel: „To jsme si zase užili světa!“ a pak usnul a ze spánku se radoval. Tetelila jsem se souhlasem a občas si to říkám dodnes. Nemám důvod pouštět se do velkého boje. (Klepe to na stůl.)

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v časopise Story, které je právě na novinových stáncích. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Bradley Cooper: sexy záporák

Bradley Cooper: sexy záporák

Představitel neodolatelných mizerů z filmů Nesvatbovi nebo Pařba ve Vegas se chystá postoupit v kariéře o patro výš. Podaří se mu to díky filmu…

Akční letáky