Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Magda Vašáryová: Roli v Postřižinách získala díky způsobu, jakým jedla maso

V době natáčení byla Magda Vášáryová těhotná
V době natáčení byla Magda Vášáryová těhotná
Zdroj: Profimedia.cz

"Paní správcová, jménem zákona slezte dolů," to přikáže mistr kominický de Giorgi a člen správní rady v podání Petra Čepka Maryšce a strýci Pepinovi v legendárním filmu Postřižiny. Málokdo ví, že pivovarnický komín měl jen dva metry.

I když to ve filmu nejde poznat, pro tuto scénu režisér použil maketu. Produkční totiž nedovolil, aby herci lezli do výšky převyšující dva metry. Kdyby se jim něco stalo, penále za pozastavené natáčení by bylo tak vysoké, že by to mohlo ohrozit celé natáčení. Když se ale nedíval, Magda Vašáryová, Jaromír Hanzlík i režisér Jiří Menzel na komín stejně vylezli. Dostáli tak svých replik: "Když na komín, tak na komín."

„Herečky jezdí na kole do kopce, koupou se v zimě a skáčou z výšky, takže točit zabijačku nebyl problém," vzpomíná Magda Vášáryová v rozhovoru pro Seznam Zprávy. V době natáčení ale byla těhotná a vůně krve ji nedělala moc dobře. Dokonce se pro scénu s mácháním krve musela zabít čtyři prasata, aby to podle režiséra bylo dokonalé. (Zdroj: www.seznamzpravy.cz, Moje místa, leden 2019)

Málokdo ví, že pivovarnický komín měl jen dva metry Málokdo ví, že pivovarnický komín měl jen dva metry Zdroj: Flickr.com

„Tu roli jsem dostala, protože jsme se jednou potkali s Jirkou Menzelem a on mě pozval na oběd. Když viděl, s jakou chutí jím velkou porci masa, přestože jsem hubená, začal bojovat, abych mohla tu roli získat. Všichni tvrdili, že hraju jen tragické postavy, že nemůžu být plnokrevná Máří, on argumentoval:, Já ji viděl, jak jedla!‘ Asi půl roku trvalo, než mě prosadil,“ vzpomíná herečka. Producenti se totiž báli, že pracovně vytížená Vašáryová nebude mít prostor dojíždět na natáčení, nebo budou muset platit penále za zrušená bratislavská představení. Vašáryová však pozastavila všechny aktivity a na natáčení si čas udělala. (Zdroj: www.csfd.cz, Postřižiny, zajímavosti)

Do té doby s Jiřím Menzelem nikdy netočila. Vzpomíná však, že to pro ni bylo velmi těžké. Hlavním důvodem byl právě on, který od ní chtěl precizní výkony. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU