Prvním typem postavy jsou přesýpací hodiny. Tento typ postavy je v posledních letech považován za ideál.

Pokud jste majitelkou ženských boků s užším pasem a naditým dekoltem, nebude pro vás výběr vhodného outfitu žádný problém.

Sáhněte po takovém střihu, které dají vyniknout užšímu pasu a dobře budou vypadat i šaty kopírující vaše křivky.

Skvěle budou vypadat i klasické košilové střihy, které skvěle fungují díky véčkovému dekoltu a především pak pásku. Z českých celebrit se můžete nechat inspirovat například stylem Jitky Čvančarové, která vždy ví, jak své přednosti prodat a je ozdobou každého večírku.

Dalším druhem postavy je takzvaná hruška. Úzký hrudník a jemný pas rozšiřující se v oblasti boků a hýždí je přímo stvořený pro nošení šatů.

Záleží na vás, zda chcete křivky přiznat, nebo naopak schovat. V případě, že chcete tvary ukázat, zvolte šaty obepínající siluetu.

Druhou variantou jsou šaty se zúženým pasem, jejichž sukně jde alespoň mírně do áčka.

Naprosto skvěle s postavou hrušky umí pracovat vítězka MasterChefa Veronika Besky Beskydiarová. Sexy kuchařka je vždy elegantní a přesně ví, jak a co má kde zvýraznit, či ubrat. Další inspirací může být také zpěvačka Monika Absolonová.

Rozparky, potisky i asymetrie

Třetím typem postav je jablko. Ta má charakteristický kulatý střed těla a většinou s poměrně štíhlýma nohama.

Nebojte se vyzkoušet stahovací kalhotky či body, které vám zúží pás. Pokud se cítíte dobře v kratších volnějších šatech, rozhodně si jich pořiďte dostatek do svého šatníku.

Vyzkoušet můžete také košilové či zavinovací střihy, jejichž stažení v pase lze regulovat. Postavu jablka má například herečka a moderátorka Miluše Bittnerová.

Předposledním druhem postavy je obrácený trojúhelník. Tato silueta se směrem dolů zužuje.

Pro obrácený trojúhelník jsou typická mohutnější ramena a celkově širší trup, který přechází v užší pas a téměř rovné boky.

Pokud jste se v tomto popisu našla, zaměřte se na kousky s jednoduše řešenými vršky a ideálně véčkovým dekoltem, který horní polovinu těla spolehlivě zeštíhlí a opticky prodlouží.

Zvýraznit siluetu můžete pomocí rozparků, potisků, asymetrií nebo různých optických iluzí.

Posledním typem je obdélník, tedy chlapecká postava s rovnými boky, která postrádá výraznější křivky. Slušet vám bude obyčejný véčkový dekolt, jakékoli překřížení, asymetrie, zavinování, či áčková sukně. Skvělé modely nosí například herečka Nikol Štíbrová, která je klasickou představitelkou obdélníkové postavy.

Související články