Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pojďte do divadla! Anna Polívková ve skvělém představení

Zdroj: Makrokoncert

Divadlo Radka Brzobohatého vás zve na Jeskynní ženu. Představení o tom, jak svět vnímá žena, která ví, co chce a která hledá štěstí po boku muže. Má naděje a sny ...

Režie: Lucie Poláčková
Adaptace: Halina Pawlovská
Výprava: Michaela Zámečníková Savovová
Hraje: Anna Polívková

Jeden z nejznámějších litevských básníků a dramatiků Sigitas Parulskis hledá odpovědi na nejčastější světové otázky: Kým je současná žena, jaký je dnešní muž?

Jeho úvaha o ženské duši kompletuje mnoho otázek, které jsou jádrem problému mezilidských vztahů. Toto téma je nekonečné! Nedostatek pochopení mezi mužem a ženou je znám každému, zároveň však není nikdo, kdo by nalezl řešení. Naštěstí, Parulskis tento problém zlehčuje humorem!

Monodrama Jeskynní žena, jehož hlavním a jediným hlasem je vynikající herečka Anna Polívková, jednoduchou a humornou cestou promlouvá o vážných problémech. Jeskynní žena hledá odpovědi na základní otázky vztahu mezi mužem a ženou, hledá ideály a pochopení. Vnímá svět jako žena, která ví co chce, a která hledá štěstí po boku muže. Má své naděje a sny. Bohužel se stává, že ve vztahu s mužem je potřeba snít i ve dne... Průměrný svůdník ji tedy neuspokojí, ale není vybíravá, pouze chce někoho, s kým může večer klidně usínat. 

Jeskynní žena se stává lovcem, pronásledujícím svou kořist. Otočení rolí napomáhá vnímat souboj obou pohlaví s nadhledem. Časem je zřejmé, že narazit na pana Božského, je stejně pravděpodobné jako potkat tučňáka v bikinách.

Anna Polívková

Jeskynní žena se však nevzdává a hledá dál a díky tomu se dostává do opravdu groteskních situací: Osamocená žena na dálnici s porouchaným vozem? Tohle přece musí zabrat! „Nikoli! Dámy, tomuto „balícímu“ prostředku se vyhněte!“ radí zkušeně jeskynní žena...

Občas se stává, že ztrácí všechnu svou sílu, nikdy však nepřichází o svůj šarm. Smysl pro humor a nadled ji v tom napomáhají. Nebo-li, bez smyslu pro humor by se každá žena musela dočista zbláznit! Zkouší i internetové seznamky, ale bezvýsledně. Rozhodnutá zahnat samotu chodí na jednu schůzku za druhou a výsledek? Po poslední schůzce už se zase přesvědčuje, že už NIKDY více, protože svobodný muž po 40 je buď mnich nebo idiot!

Nedostatek pochopení bolí a připomíná jí bariéru, která ji od muže odděluje. Jakýkoli pokus o dialog se nedaří. Ona mluví, on mlčí (a poslouchá? – tomu už snad nevěříte!?!)

Žena to však nepříjímá, protože stále touží po vztahu. Jeskynní žena se na jevišti konfrontuje s hrobníkem, alokoholikem, psychotikem a dalšími typy mužů, se kterými se potkala každá z nás alespoň jednou v životě.

Muži se drží základních a neměnných modelů svého chování, jsou zbabělí a zrádní. I když jimi žena opovrhuje, nemůže bez nich žít. V jistém slova smyslu to připomíná alkoholizmus nebo drogovou závislost. Všechny to známe. Nadarmo hledá někoho inteligentního a upřímného. Neztrácí však naději a nepřestává v hledání, přestože její lov je občas zoufalý a marný.

Máte pocit, že Jeskynní ženu dobře znáte? Nemáte náhodou stejné „štěstí“ na opravdové muže?
Možná Vám jeskynní žena neporadí, ale určitě Vás potěší, že nejste sama a hlavně – plakat budete jen smíchy!

Vstupenky na představení 7.9. 2009 jsou již v prodeji! www.ticketpro.cz, www.ticket-art.cz, www.ticketportal.cz.

Soutěžte o 6 vstupenek na toto představení

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky