Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pohřeb Šafránkové: Upřímný pláč sestry, důstojný Abrhám na invalidním vozíku

Pohřeb Libuše Šafránkové
Pohřeb Libuše Šafránkové
Zdroj: Profimedia
Pohřeb Libuše Šafránkové

V pátek se nejbližší příbuzní a přátelé přišli naposledy rozloučit se zesnulou Libuškou Šafránkovou. Po delší době se na veřejnosti objevil Josef Abrhám, který se pohřbu své ženy zúčastnil i přes svůj vážný zdravotní stav. Pohled na něj ale přítomné hosty ještě více rozesmutnil, vdovec totiž dorazil na invalidním vozíku…

Josef Abrhám a Libuše Šafránková spolu prožili krásných pětačtyřicet let. Potkali se v divadle, kde mezi nimi okamžitě přeskočila jiskra. Začátek jejich vztahu ale nebyl jednoduchý, v cestě jim totiž stála Naďa Urbánková, se kterou Abrhám v té době randil.

Nakonec už herecká dvojice nedokázala svou lásku tajit. Netrvalo dlouho, a Abrhám svou milovanou Libušku požádal o ruku.

Manželé byli právem považováni za jeden z nejkrásnějších párů českého showbyznysu a mnozí si z jejich lásky mohli brát příklad. Není divu, že slavného herce ztráta jeho ženy naprosto zdrtila.

Smrt Libuše Šafránkové byla nečekaná

Libuše Šafránková i Josef Abrhám se poslední roky stáhli z veřejného života a věnovali se hlavně svým vnoučatům. Slavná Popelka se před kamerou objevila naposledy v roce 2014 ve filmu Jak jsme hráli čáru.

Po prodělané rakovině plic se Šafránková k hraní už vracet nechtěla a užívala si s manželem zaslouženého klidu.

Jelikož se Abrhám ani Šafránková dlouho neukázali na veřejnosti, nikdo netušil, že je sužují vážné zdravotní problémy. Libuščina smrt navíc byla pro všechny velice nečekaná, jak přiznala její sestra Miroslava Šafránková. „Nikdo netušil, že už se domů nevrátí. Nikdo to nečekal. Vůbec nikdo z nás nebyl připraven, že by mohla takto náhle odejít. Když o tom ale teď tak přemýšlím, tak jsme na to připraveni být mohli. Nikdo si nedokáže představit, co si chudák musela zvlášť poslední dobou prožít,“ řekla zdrceně Blesku

Abrháma dovezli na pohřeb jeho ženy na vozíčku

Velikým překvapením pro smuteční hosty byl příjezd vdovce Josefa Abrháma. Ten dorazil pouhých pár minut před začátkem mše a za přísného dozoru ochranky byl přemístěn z dodávky s černými skly na invalidní vozík.

Propadlé tváře, nepřítomný pohled a bolest v očích vypovídaly o tom, jak moc Abrháma smrt jeho ženy zasáhla. Herec své zesnulé manželce nechal vytvořit věnec, na který napsal vzkaz: „Moc mi chybíš.“

Slzy během posledního rozloučení udržel jen málokdo, odchod Libuše Šafránkové je pro všechny obrovskou ztrátou. Nejemotivněji ale působila Miroslava Šafránková. Se svou sestrou měla krásný vztah, proto není divu, že celou dobu usedavě plakala, a nebyla jediná. Naprosto zdrceně vypadal i jediný syn zesnulé herečky, Josef Abrhám mladší. Uložení ostatků Libuše Šafránkové do rodinného hrobu proběhne dle informací Blesku příští týden na hřbitově ve Šlapanicích, odkud všemi oblíbená Popelka pocházela.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky