Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Minisérie Podezření odstartovala, Klára Melíšková je ve své roli k nepoznání

Podezření
Podezření
Zdroj: Česká televize
Podezření

ČT v neděli odstartovala novou minisérii s názvem Podezření a už po prvním díle je jasné, že se diváci mají na co těšit. Třídílná minisérie scenáristy Štěpána Hulíka se dočkala slavnostního uvedení v rámci festivalu Berlinale.

Život zdravotní sestry v maloměstské nemocnici se obrátí vzhůru nohama poté, co ji obviní z vraždy pacientky. Jak se se situací vypořádá ona a jak na ni nahlíží její okolí? Kde je ukrytá pravda a kdo lže? To vše odkryje třídílná minisérie Podezření.

"Byla jsem nadšená z typu postavy a jejího rozsahu, který Štěpán Hulík ve scénáři vykreslil," říká o své roli herečka Klára Melíšková.

"Na první dojem se Hana Kučerová jeví jako záporný charakter. Nechtěla jsem, aby působila černobíle. Hledala jsem, odkud pramení její chování, její působení na lidi, uzavírání se do svého světa, proč moc nekomunikuje a nedává najevo emoce. Nechtěla jsem, aby působila jednoznačně jako padouch anebo jako oběť. Chtěli jsme ji předestřít v celé její barevnosti a nejednoznačnosti," dodává Melíšková, která se na natáčení připravovala několik měsíců.

Hlavní hvězdy jsme hledali několik měsíců

Kláru Melíškovou doplní v minisérii Denisa Barešová jako její dcera. Miroslav Hanuš získal roli advokáta a Ivan Trojan si zahrál doktora Vaculíka. Ani jeden z herců přitom nebyl režisérovou první volbou.

"Hlavní představitelky, Hanu a její dceru Terezu, jsme hledali několik dlouhých měsíců. Postupně jsme se dostali ke Klárce a Denise, pak jsme obě zkusili dát dohromady a vše do sebe v tom momentě zapadlo. Byly úžasné jak herecky, tak lidsky. I díky nim a jejich chemii můžeme diváky provést příběhem, kde se pozice viníka několikrát mění, a jako pozorovatelé musíme upustit od našeho úsudku a prvního dojmu, který totiž bývá častokrát nesprávný a nespravedlivý. Nebo taky ne," vysvětluje Michal Blaško.

Za televizním dramatem stojí scenárista Štěpán Hulík, který stejně jako u předchozích projektů, i u minisérie Podezření pracoval s důslednými rešeršemi. Podklady pro svůj příběh navíc sbíral po celém světě.

Historicky první seriál na Berlinale

"Chtěli jsme diváka provést stejným myšlenkovým procesem, jakým procházíte coby konzument novinových zpráv, když slyšíte o takovém případu. Máte paní, která na první pohled nevypadá sympaticky, výpovědi svědků říkají tvrdá, nesnesitelná ženská. Vychází z toho jasný verdikt. Jenže my přece nemůžeme odsoudit někoho za to, jak vypadá nebo jak se chová, pokud nemáme dostačující důkazy. Chtěli jsme, aby se vztah publika k hrdince proměňoval," říká Štěpán Hulík.

Podezření si získalo pozornost na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech i Serial Killeru v Brně. Na festivalu Berlinale bylo uvedeno jako historicky první seriál nejen z Česka, ale z celé střední a východní Evropy. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky