Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Velkolepá show pro Karla Gotta: Mluvčí prozradila jména vystupujících

Karel Gott
Karel Gott
Zdroj: Profimedia
Karel Gott

V prosinci tohoto roku se v pražské O2 areně sejdou české a slovenské hvězdy, aby vzdaly hold zesnulému Karlovi Gottovi. I když se jeho mluvčí Aneta Stolzová snažila jména vystupujících tajit, tak přece jen něco už na veřejnost proniklo.

Na oficiální akci organizovanou Ivanou Gottovou čekali fanoušci dlouho. Vzpomínkové koncerty, které nebyly pod záštitou Karel Gott Agency a byly pořádány lidmi, jenž měli Gotta rádi, nebyly vdově příliš po chuti. Hlasitě to dávala najevo prostřednictví svojí mluvčí Anety Stolzové, jenž její stanoviska následně zveřejňovala na oficiálních stránkách zesnulého zpěváka.

„Ani ne dva měsíce po smutném odchodu Karla Gotta jsme zjistili, že se začínají promýšlet, připravovat či dokonce realizovat první vzpomínkové koncertní pocty věnované jeho památce. Chceme ubezpečit všechny, že Karel Gott si velmi dobře uvědomoval, že by svým fanouškům chtěl a měl dát možnost zavzpomínat na něj i tímto způsobem,“ napsala Aneta Stolzová na jeho web.

Na pódiu to rozjede spousta hvězd. Kdo bude mezi nimi?

„Proto již o takovém koncertu sám přemýšlel a jeho přání, včetně konkrétní podoby, sdělil nám, jeho managementu. Oznamujeme proto, že management takový koncert určitě v budoucnu uspořádá a bude přesně podle představ Karla Gotta. Nicméně v tuto chvíli, stále krátce po jeho odchodu, je brzy cokoliv podnikat. Bylo by to bezohledné jak vůči zesnulému Karlu Gottovi, tak jeho nejbližším. Vydělávat na jménu Karla Gotta v době hlubokého smutku je z našeho pohledu nepřípustné,“ dodala Stolzová.

Nyní už ale zřejmě nastal ten správný čas a jeho příznivci se mohou těšit na velkolepou show, která bude organizovaná jeho agenturou. Na konci roku 2020, tedy více než rok po smrti Mistra, se v pražské O2 areně sejdou ty největší hvězdy, které zazpívají nejslavnější pecky Karla Gotta.

Koncerty na jeho počest nakonec budou dva

„V rámci vzpomínkového koncertu Pocta Karlu Gottovi zazní nejznámější a nejúspěšnější písně našeho fenomenálního zpěváka, a to za doprovodu Bandu Pavla Větrovce. Koncert se uskuteční 15. prosince od 19 hodin v největší české hale,“ dočtete se na webových stránkách Karla Gotta. Zájem o koncert byl ale tak obrovský, že bylo takřka hned vyprodáno.

Lidé, na které se nedostalo, truchlit nemusí. Vystoupení totiž nebude jen jedno. „Z důvodu velkého zájmu o koncert Pocta Karlu Gottovi a s ohledem na veřejnost, která si nestihla zakoupit vstupenky, se organizátoři rozhodli přidat ještě jeden koncert. Ten se uskuteční ve středu 16. prosince 2020 od 19 hodin,“ dodala Gottová na stránkách.

Kdo nesmí chybět?

Jména hvězd, které na koncertě vystoupí, jsou zatím neznámá. Až na jedno. Na pódiu přece nesmí chybět jeho dlouholetá přítelkyně Helena Vondráčková. "Velmi mě potěšilo, že jsem byla oslovena přímo Ivankou (Gottovou), abych se zúčastnila prestižního vzpomínkového koncertu na naši největší pěveckou hvězdu," řekla Vondráčková ČTK a odhalila tak svoji účast.

Nazpívali spolu duet Když láska se ztrácí nebo Song hrál nám ten ďábel saxofon. Není ale zdaleka jediná, kterou s Gottem pojilo hudební přátelství. S Evou Pilarovou nazpíval píseň Dotýkat se hvězd, která se kvůli muzikálu Starci na chmelu stala nesmrtelnou. Legendární je i písnička Zvonky štěstí, jenž si zazpíval s tehdy malou Darou Rolins.

Ti všichni jsou potenciální hosté na chystaných koncertech. Ivana Gottová moc dobře ví, jak by jeho příznivce potěšilo, kdyby je na pódiu spatřili. Sama je za jejich přízeň velmi vděčná. „Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny emaily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“ píše na webových stránkách Gottová.

Karel Gott zemřel 1. října 2019 na akutní leukemii. Jeho stav byl velmi vážný. Do poslední chvíle se o něj doma starala jeho žena Ivana. Radost mu dělaly i dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie, jenž se nyní musí se ztrátou tatínka vyrovnávat.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU