Slavné Playmate kdysi a nyní: Unikátní projekt zmapoval 50. až 70. léta

Playmate 50. - 70. let
Více fotografií k článku:
12 fotografií

Za tímto neobvyklým projektem stojí fotograf Nadave Kander. Přesvědčil šest bývalých Playmate, aby pro Playboy zapózovaly jako zamlada. Nejstarší modelce, Dolores Del Monte, Miss Březen z roku 1954, je nyní 82 let. 

Hugh Marston Hefner se narodil 9. dubna 1926 v Chicagu. Poprvé se oženil 25. června 1949 s Mildred Williams. Měli spolu dvě děti, Christie a Davida. Christie je předseda Playboy Enterprises. Mildred se Hefovi před svatbou svěřila, že mu byla nevěrná v době, kdy byl v armádě, což označil za „nejvíce devastující moment v mém životě“. Mildred mu po té povolila vztahy s jinými ženami z pocitu viny a v naději, že to zachrání jejich manželství. Rozvedli se po deseti letech.

V roce 1989 se oženil s Kimberley Conrad, Playmate roku, se kterou měl dva syny: Marstona a Coopera. Pár se rozvedl v roce 2010 a o dva roky později se oženil potřetí. Jeho manželkou se stala modelka Crystal Harris, s níž byl ženatý až do své smrti 27. září 2017.

Hugh si v roce 1953 vypůjčil od své matky 1000 dolarů, aby mohl založit první pánský časopis zaměřený na erotiku. Přes těžké začátky se stal jeho projekt megaúsěšným. Svou kariéru v Playboy odstartovala řada slavných modelek a hereček, pro které to byla a je velká prestiž. 

 
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek