Slavné Playmate kdysi a nyní: Unikátní projekt zmapoval 50. až 70. léta

Playmate 50. - 70. let
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Za tímto neobvyklým projektem stojí fotograf Nadave Kander. Přesvědčil šest bývalých Playmate, aby pro Playboy zapózovaly jako zamlada. Nejstarší modelce, Dolores Del Monte, Miss Březen z roku 1954, je nyní 82 let. 

Hugh Marston Hefner se narodil 9. dubna 1926 v Chicagu. Poprvé se oženil 25. června 1949 s Mildred Williams. Měli spolu dvě děti, Christie a Davida. Christie je předseda Playboy Enterprises. Mildred se Hefovi před svatbou svěřila, že mu byla nevěrná v době, kdy byl v armádě, což označil za „nejvíce devastující moment v mém životě“. Mildred mu po té povolila vztahy s jinými ženami z pocitu viny a v naději, že to zachrání jejich manželství. Rozvedli se po deseti letech.

V roce 1989 se oženil s Kimberley Conrad, Playmate roku, se kterou měl dva syny: Marstona a Coopera. Pár se rozvedl v roce 2010 a o dva roky později se oženil potřetí. Jeho manželkou se stala modelka Crystal Harris, s níž byl ženatý až do své smrti 27. září 2017.

Hugh si v roce 1953 vypůjčil od své matky 1000 dolarů, aby mohl založit první pánský časopis zaměřený na erotiku. Přes těžké začátky se stal jeho projekt megaúsěšným. Svou kariéru v Playboy odstartovala řada slavných modelek a hereček, pro které to byla a je velká prestiž. 

 
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky