Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Piráti z Karibiku se vracejí!

Piráti z Karibiku se vracejí!
Piráti z Karibiku se vracejí!
Zdroj: Falcon
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Vítejte zpátky v Karibiku! Kapitán Jack Sparrow je opět tady, aby vám předvedl pár zhýralých kousků. Do kin vstupuje film Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

První tři pokračování pirátské série vydělala u pokladen kin víc než dva a půl miliardy dolarů (nepočítaje v to další miliardy z prodaných triček, penálů, krabiček na svačinu, povlečení na peřiny a dalších nesčetných artefaktů s portrétem Jacka Sparrowa). Ale – opravdu je dobrý nápad zkoušet štěstí i počtvrté?

Tuhle otázku si zpočátku kladli mnozí z tvůrců původních Pirátů z Karibiku, včetně hlavní hvězdy celé série, Johnnyho Deppa: „Abych byl úplně upřímný, už při natáčení druhého a třetího dílu jsem měl pocit, že pokud jde o příběh, trošku se nám to vymklo z ruky. Jako bychom ztratili směr. Vzpomínám si, že během natáčení jsem mluvil s režisérem Gorem Verbinskim a říkal jsem mu: Nemám ponětí, o čem tahle scéna vlastně je. A on na to: Já taky ne, ale pojď to prostě natočit.“

  • Ve čtvrtém pokračování se proto tvůrci rozhodli jít na to zgruntu: producent Jerry Bruckheimer hodil přes palubu řadu postav z prvních tří dílů (včetně Keiry Knightley a Orlanda Blooma) a rozhodl se pro kratší verzi filmu (finální sestřih je o půl hodiny kratší než Piráti z Karibiku: Na konci světa).

Zdroj: Falcon

Největší díl zodpovědnosti vůči divákům ovšem cítil Johnny Depp, který podle střízlivých odhadů za účinkování v novém filmu dostal něco mezi 32 a 35 miliony dolarů. Když se ho zeptáte, kolik dostal za ty předchozí tři, odpoví vám – zřejmě s velkou dávkou upřímnosti: „To nemám ponětí.“ (Za honoráře z předchozích tří filmů si koupil mimo jiné svůj vlastní ostrůvek na Bahamách. Ostrov přibyl do jeho už tak zajímavého portfolia nemovitostí, v němž nechybí rezidence v Los Angeles a víska v jižní Francii. „Vlastnit vesnici – možná to zní extravagantně,“ řekl britskému listu Daily Mail. „Ale je to první místo, které jsem kdy měl, kterému můžu říkat domov. A vím, že za padesát let tu děti mých dětí budou vychovávat svoje děti.“)

Ale zpět k Pirátům. Johnny Depp cítil za film takovou zodpovědnost, že se sám ujal dozoru nad scénářem, aby se tentokrát vyhnuli problémům s příliš spletitými liniemi příběhu, které diváky obtěžovaly v předchozích filmech. „Cítil jsem, že divákům dlužíme nový, čerstvý začátek,“ říká v rozhovoru pro časopis Entertainment Weekly. Nový začátek zaručuje i nový režisér: místo Gorea Verbinskiho nastoupil Rob Marshall.

Zdroj: Falcon


Veškerá pozornost se tentokrát soustředí na Jacka Sparrowa, který má na krku nepříjemnou záležitost z mládí: tehdy svedl a opustil krásnou Angelicu (Penélope Cruz), dceru nemilosrdného piráta, která žila zavřená ve španělském klášteře. Ovšem po hořké zkušenosti s kapitánem Sparrowem se z ní stala drsná holka, která si jen tak něco líbit nenechá. Velkou dávku odvahy prokázala i sama její představitelka; Penélope Cruz totiž natáčela film, plný skoků, šermovaček a akčních scén v době, kdy byla těhotná. „Rob a Johnny se o mě moc hezky starali a dělali vše pro to, abych byla naprosto fit. Ale kvůli jedné scéně, která se natáčela z helikoptéry, mě s Johnnym vysadili na opuštěném ostrově, kde nebylo nic. Ani záchody. To je pro těhotnou ženskou trochu problém. Takže během těch pár hodin jsem každý patnáct minut chodila čůrat do vody. To jsou vzpomínky na celý život,“ směje se Penélope Cruz, za kterou ke konci natáčení v některých záběrech zaskakovala její sestra Mónica.

Jak budou se čtvrtými Piráty spokojeni diváci, to se ukáže v nadcházejících týdnech. Jisté je, že producenti jsou spokojeni už nyní: Šéf společnosti Disney Oren Aviv se vyjádřil, že, jak doufá, to bude „začátek další trilogie“. A také Johnny Depp říká: „Ano, umím si představit, že bych Jacka Sparrowa hrál dál. Jeho možnosti jsou nekonečné.“

Třikrát hrdinný Jack Sparrow:

  • Johnny Depp koupil pro všech 500 členů filmového štábu zateplené bundy. Utratil za ně 64 200 dolarů.
  • Během natáčení v Londýně v říjnu 2010 dostal Johnny Depp dopis od devítileté holčičky, že ona a její spolužáci potřebují pomoc se „vzpourou“ proti učitelům. Jednoho dne zcela bez varování skutečně dorazil do školy v kompletním kostýmu Jacka Sparrowa.
  • Při natáčení si sedmačtyřicetiletý Johnny Depp uhnal ischias a mimo záběry kulhal. „Bylo to, jako by mnou procházela elektřina. Byla to skoro monstrózní bolest. Ale musel jsem točit dál, nedalo se nic dělat. Skoro jsem se v tom začal vyžívat,“ říká.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky