Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Piráti z Karibiku: Top momenty celé série! Útěk z banky i souboj o srdce

Johnny Depp ve filmu Piráti z Karibiku
Johnny Depp ve filmu Piráti z Karibiku
Zdroj: profimedia.cz
Johnny Depp ve filmu Piráti z Karibiku

Série filmů Piráti z Karibiku se těší obrovské oblibě a fanoušci netrpělivě očekávají další díly. Kdy se jich dočkají, není v tuto chvíli jasné. Dosud poslední snímek s podtitulem Na vlnách podivna se v kinech objevil před třemi lety, a tak je jasné, že čekání to je bezesporu dlouhé. Lze jej však zkrátit připomenutím těch nejlepších momentů, které série zatím nabídla.

Piráti z Karibiku se svou oblibou dají přirovnat k sérii filmů s Harrym Potterem. Po uvedení prvního dílu se strhla doslova mela a fanoušci chtěli vědět, jak se osudy jejich oblíbených hrdinů budou nadále vyvíjet. Do dnešního dne bylo zatím představeno šest dílů, další dva jsou ve výrobě. 

Jedním z nich má být přímé pokračování série, zatímco druhý bude takzvaným spin-offem, který vychází ze známého příběhu Pirátů z Karibiku, ale vykresluje osudy zcela nových postav. Kdy budou filmy uvedeny do kin, v tuto chvíli není jasné. Dlouhé čekání si ale fanoušci krátí zhlédnutím předchozích dílů, které nabídly mnoho skvělých a vtipných momentů.

Série filmů Piráti z Karibiku je velmi oblíbená

Například taková Salazarova pomsta ukázala, že krást se rozhodně nevyplácí. Milovaný pirát Jack Sparrow zatoužil po penězích, a nenapadlo ho nic lepšího než ukrást trezor z místní banky. Situace vygradovala honičkou ulicemi města, která nakonec skončila ve prospěch Jacka. Nakonec ale pirát zjistil, že je trezor prázdný a jeho posádka jej opustila. 

Jacka nenapadlo nic lepšího než se vydat do krčmy a svůj žal utopit v hektolitrech oblíbeného rumu. Místní jej však poznali a strčili pod zámek. Opilý pirát tak skončil ve vězení, bez posádky, bez peněz a s hrozící gilotinou na krku. Doslova. 

Jack Sparrow je nejoblíbenější postavou série

Fanoušci se často shodují na tom, že díl s podtitulem Truhla mrtvého muže patří mezi jejich vůbec nejoblíbenější. Snímek nabídl mnoho nových postav, mezi které zapadal i děsivý kraken. Film zároveň ukázal Jacka Sparrowa i ve světle hrdiny. Závěrečný souboj s mořským monstrem byl více než působivý. 

Aby Jack předešel smrti celé posádky Černé perly, postavil se bájné bytosti čelem a svedl s ní boj na život a na smrt. Když během potyčky kraken vyplivl natrávený třírohý klobouk, Jack si jej hrdinsky nasadil na hlavu a vrhl se přímo mezi ostré tesáky monstra. Scéna byla natolik napínavá a drsná, že diváky dokázala zvednout ze sedadel. Tohle se Jackovi opravdu povedlo!

Momentálně se připravují další dva díly

Tím vůbec nejlepším momentem série je podle webu Filmožrouti.cz šarvátka mezi Jackem, Willem a Norringtonem. Nebojovali jen tak pro nic za nic, v sázce totiž bylo srdce Davyho Jonese. Souboj začíná na pláži, ze které se bojovníci přesunou do vnitrozemí a následně naskočí na kutálející se mlýnské kolo. Okolnosti rvačku nepřeruší, naopak ji ještě posílí. 

Nakonec dorazí ke člunu, u kterého Jack srdce nepozorovaně sebere, a tak se z něj stane vítěz. Orgán mu pomůže k získání jeho místa a starého života respektovaného důstojníka. Skvělých momentů, které série filmů Piráti z Karibiku nabídla, je ale mnohem víc. Fanoušky ale nejvíce zajímá, jaké napětí přinesou připravované díly. Určitě je na co se těšit!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky