Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šestý díl Pirátů přece jen s Deppem? Petice dosáhla požadovaného počtu podpisů

Johnny Depp
Johnny Depp
Zdroj: profimedia.cz
Johnny Depp

Sérii filmů Piráti z Karibiku by si jen stěží kdo dokázal představit bez postavy Jacka Sparrowa v podání herce Johnnyho Deppa. O to větší poprask způsobily zprávy studia Disney o tom, že se na Oscara třikrát nominovaný herec v dalším chystaném pokračování ságy neobjeví. Fanoušci však vyvěsili petici s cílem získat 500 tisíc podpisů. A to se jim podařilo.

Fanoušci filmové série Piráti z Karibiku měli ještě před časem pořádný důvod k radosti. Studio Disney totiž oznámilo, že chystá další díl. Jenže pak se ukázalo, že Disney už nepočítá s Johnnym Deppem, který v předchozích částech ztvárňoval nezapomenutelného kapitána Jacka Sparrowa. Z filmu se ho studio rozhodlo vyškrtnout kvůli obvinění z domácího násilí, které proti herci v minulosti vznesla jeho bývalá manželka Amber Heard.

Půl milionu podpisů

Pro příznivce Pirátů z Karibiku však šlo o velkou ránu. Svou oblíbenou sérii si totiž podle webu Movie Web nedokážou bez Jacka Sparrowa představit, a proto se rozhodli na internet vyvěsit petici. S cílem půl milionu podpisů chtěli studiu Disney ukázat, že o Deppa v dalším filmu rozhodně stojí. Hranice 500 tisíc již byla pokořena, nový cíl byl stanoven na jeden milion. 

„Johnny Depp hrál tuto roli od roku 2003, kdy jsme ho poprvé viděli připlouvat na jeho lodi, zatímco v pozadí hrála velkolepá hudba,“ stojí v popisku petice. „Ale dokážete si představit, že by tam Jack Sparrow vůbec nebyl? Žádné epické scény, humorné dialogy a chlápek, který má většinu času štěstí i smůlu v jednu chvíli? Copak nevědí, že se bez Johnnyho Deppa nebo Jacka Sparrowa potopí? Nikdy nebudou schopni dosáhnout horizontu,“ pokračuje ještě komentář u petice. 

Studio Disney se však zatím k petici nijak nevyjádřilo, a tak není zcela jasné, zda prosby fanoušků vyslyší a Johnnyho Deppa na palubu pirátské lodi vrátí. 

Kvůli obviněním přišel o dvě role

Soudní spory s bývalou manželkou Amber Heard na Deppovu kariéru rozhodně nemají dobrý vliv. Nejenže Depp přišel o roli Jacka Sparrowa (prozatím), ale byl nucen odstoupit z natáčení Fantastických zvířat 3, ve kterých měl ztvárnit postavu Gellerta Grindewalda. Depp se přitom snaží dokázat, že skutečnou obětí domácího násilí byl ve vztahu s Amber Heard právě on. Jeho právní tým před časem poskytl soudu nahrávku, na které se údajně Amber přiznává, že se vůči svému manželovi chovala násilně. 

V souvislosti s tím spousta jeho fanoušků volá po rovnocenném zacházení. Vadí jim totiž, že zatímco není zcela jasné, na čí straně je pravda, Depp přišel o dvě role a Amber Heard stále vesele natáčí. Spustili proto další petici, ve které žádají studio Warner Bros., aby Heard přeobsadilo v nadcházejícím pokračování snímku Aquaman. Petici zatím podepsaly téměř dva miliony lidí. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky