Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Inger Nilsson: Pipi dlouhé punčoše zkomplikoval život covid. Jak vypadá dnes?

Zrzavá drzá holčička Pipi, si získala srdce diváků po celém světě
Zrzavá drzá holčička Pipi, si získala srdce diváků po celém světě
Zdroj: Profimedia.cz

Na letišti ve Frankfurtu zjistila 61letá herečka, že má pozitivní test na Covid, a tak se musela vrátit do Švédska. Měla se totiž účastnit nedělního vysílání Sunday live a vyprávět o své největší roli. Tou je bezesporu zrzavá drzá holčička Pipi, která si získala srdce diváků po celém světě.

30. listopadu pro De Telegraaf řekla: „Opravdu jsem si myslela, že je to konec. Měla jsem všechny příznaky, žádnou chuť, horečku, obrovskou bolest hlavy ... Byla jsem tak vyděšená, protože nikdy nemám horečku a přemýšlela jsem, jak zareaguje moje tělo." Nyní se však už cítí lépe a italské novinářce a moderátorce Barbaře D'Urso se přiznala, že je jen zrudlá a unavená. "Je to jako špatná chřipka," povzdechla si švédská herečka, která prý virus chytila na večeři s přáteli, kde pochopitelně chyběly roušky. "Každý jednotlivec musí nést odpovědnost sám za sebe. Nosím masku, držím si odstup, ale doufám, že jsem nyní imunní,“ dodala. (Zdroj: www.telegraaf.nl, entertainment, listopad 2020 a www.tv.fanpage.it, říjen 2020)

Inger Nilsson

Ani koronavirus se tedy nevyhnul nejsilnější holčičce, kterou právě Inger představovala. Na svou filmovou postavu je stále hrdá a je ráda, že ji otevřela dveře do světa herectví. S Pipi, pro kterou jsou typické zrzavé vlasy, pihy, drzý úsměv a také opice, strávila čtyři roky. Nejprve natočila film Pippi dlouhá punčocha a po obrovském úspěchu se režisér Olle Hellbom rozhodl pro třídílný seriál. Je paradoxem, že knihu švédské spisovatelky Astrid Lingren o nebojácné Pipi, Inger nikdy nečetla.

I když vystudovala herectví, bylo pro ni těžké najít si roli, v níž by se od své zrzavé prvotiny odpoutala. Přestěhovala se do Stockholmu a jako herečka na volné noze obcházela konkurzy. Nic však nepřicházelo, a tak byla nucena najít si stálou práci. Pracovala jako sekretářka v ordinaci lékaře a její dospělé já zcela zmizelo z obrazovek. "Vždy jsem musela bojovat za to, že jsem Inger, ne Pipi. Je to velký boj v mém životě," řekla herečka v roce 2015 Německé tiskové agentuře. (Zdroj: www.web24.news, březen 2020)

Inger Nilsson

Pak ale nastal obrat o 180 stupňů. V německé televizi ZDF získala roli patoložky Ewy v kriminálním seriálu „Der Kommissar und das Meer“ a na obrazovkách se objevovala pravidelně 11 let. Mezitím natočila i nějaké filmy a podařilo se jí vymanit ze začarovaného kruhu, který definovala její dětská role. Za tu však byla v roce 1975 oceněna španělskou televizní cenou "TP de Oro", která je v této zemi považovaná za nejvyšší televizní ocenění. (Zdroj: www.csfd.cz, biografie, Inger Nilsson)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky