Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Zemřel Phil Spector: Producent Beatles a vrah slavné zpěvačky podlehl covidu

Phil Spector
Phil Spector
Zdroj: profimedia.cz

Hudební producent Phil Spector, který je zodpovědný za některé z vůbec největších hitů v oblasti hudby, zemřel ve věku 81 let. S odvoláním na kalifornskou vězeňskou službu o tom informovala agentura AP.

Spolupracoval s The Beatles či Tinou Turner. Zpěvák John Lennon jej dokonce podle agentury AP jednou nazval „největším hudebním producentem v historii”. Jeho život pak ale dostal úplně jiný směr. V roce 2009 jej totiž soud shledal vinným z vraždy herečky Lany Clarkson. Ta zemřela v roce 2003 na následky střelné ráno do úst vypálené ze Spectorovy zbraně v jeho domě v Los Angeles. 

Právníci Spectora se snažili svého klienta bránit tvrzením, že Lana Clarkson spáchala nedopatřením sebevraždu. To však na soudce nezabralo a hudebního producenta poslal na devatenáct let do vězení. Svůj trest si však celý neodpyká. Phil Spector totiž ve věku 81 let zemřel.

Phil Spector Phil Spector Zdroj: profimedia.cz

Dle webu TMZ zemřel Phil Spector v důsledku komplikací přidruženým k jeho nákazou koronavirem. Covid-19 byl u producenta potvrzen před čtyřmi týdny, následně byl převezen do nemocnice, kde se však jeho stav zlepšil natolik, že byl po pár dnech zpátky ve vězení. Podle nejmenovaného zdroje webu TMZ Spector následně zkolaboval, měl problémy s dýcháním a byl v rychlosti opět převezen do nemocnice, kde však v sobotu zemřel. 

Hudební producent Phil Spector pracoval s významnými jmény z hudebního průmyslu. Jeho kariéra začala velmi brzy. Už na střední škole totiž produkoval svůj vůbec první velký hit skupiny Teddy Bears s názvem To Know Him is To Love Him. Následovaly spolupráce s The Beatles a Tinou Turner.

Tina Turner Tina Turner Zdroj: Profimedia.cz

Když spolupracoval se skupinou The Ronettes, seznámil se s její hlavní zpěvačkou Ronnie. V roce 1968 se vzali. Později jej však zpěvačka obvinila z drsného zacházení. Během čtyř společně strávených let jí Phil říkal, že by bez nějak nebyla nic - osobně ani profesně. Zakazoval jí, aby sama opouštěla dům a vyhrožoval jí zbraní. Ronnie od manžela nakonec utekla. 

O několik desítek let později, konkrétně v roce 2009, se Phil dostal za mříže kvůli vraždě herečky Lany Clarkson. S tou se seznámil v roce 2003. Pozval ji k sobě domu, kde ji zastřelil. Producent i jeho právnicí však protěžovali verzi o tom, že se herečka nedopatřením zastřelila sama. Během výkonu devatenáctiletého trestu pak Phil Spector zemřel. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky