Víkend se rodina půvabné moderátorky Petry Svobody a jejího manžela Ondřeje Křivky rozhodla strávit na chalupě v obci Dírná - Nová Ves v Jižních Čechách. 

Tu nějakou dobu rekonstruovali, aby se jim tam dobře odpočívalo od každodenních starostí, kterých měli jako všichni pracující rodiče občas více než dost. 

Manželé tam rádi trávili čas i s dětmi - čtrnáctiletou dcerou Ráchel, kterou si moderátorka přivedla z předchozího vztahu, a také malým synem Eduardem, kterému je teprve pět let. 

Nehoda na kole měla vážné následky

Manažer Ondřej byl vášnivým cyklistou a právě z chalupy rád vyrážel na dlouhé projížďky. 

Ta poslední, na kterou se vydal v neděli odpoledne, se mu ale bohužel stala osudnou. Po čtvrté hodině odpoledne ho srazil nepozorný řidič, který mu nedal přednost.

“Řidič vozidla Citroen, ročník narození 1986, na křižovatce nedal přednost muži na jízdním kole. Ten při dopravní nehodě utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku a test na přítomnost jiných návykových látek. S negativním výsledkem,” uvedl pro média policejní mluvčí Miroslav Šupík.

Záchranáři již nemohli nic dělat

Na místo ihned vyrazili záchranáři z jihočeského kraje, a to z Tábora a Veselí nad Lužnicí. Jak uvedla jejich mluvčí Zuzana Fajtlová, i přes veškeré snahy bohužel zraněnému již nedokázali pomoci. 

“Muž byl při našem příjezdu v bezvědomí, záchranáři okamžitě začali s nepřímou masáží srdce a návaznou resuscitační péčí. Ačkoliv se cyklistu pokoušeli desítky minut oživovat, jejich snaha byla marná. Lékař nakonec musel konstatovat smrt, uvedla Fajtlová.

Petra Svoboda, která si Ondřeje Křivku brala v roce 2019 v době, kdy již čekala společného syna, tak nyní prožívá nejhorší okamžiky svého života. 

Víkend, který rodina strávila na venkově mimo jiné návštěvou zámku a pobytem v přírodě, kde i s babičkou slavili den matek, se změnil v horor. 

Je pochopitelné, že nyní má Petra Svoboda zcela jiné starosti, než dávat rozhovory. Proto se osobně k tragédii ještě nevyjádřila ani pro novináře, ani na sociální síti. Otřesnou událost tak bude muset pravděpodobně ještě nějakou dobu vstřebávat. 

Náročná bude situace jistě také pro obě dvě děti. Zesnulý Ondřej Křivka byl totiž podle své ženy velmi vzorným otcem, který se oběma potomkům věnoval, učil je různé sporty a neměl vůbec problém zastoupit roli maminky v době, kdy se Petra Svoboda musela věnovat práci.

Související články